ES ir Lotynų Amerika sutarė gaivinti derybas dėl laisvosios prekybos
2016-04-15

Briuselis. Europos Sąjunga ir Pietų Amerikos šalių prekybos blokas Mercosur sutarė dėti pastangas, kad būtų atgaivintos jau ilgą laiką įstrigusios derybos dėl laisvos prekybos sutarties. Derybos buvo pradėtos dar 1999 metais, tačiau 2004 metais visiškai nutrūko.

2010 metais jos buvo vėl atnaujintos. Tačiau sunkūs laikai ES ūkininkams, kurie nori specialios apsaugos mėsos, pieno ir kitų produktų gamintojams, reiškia, jog pažangos derybose pasiekti gali būti sunku.

ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmstroem) ir šiuo metu Mercosur blokui pirmininkaujančio Urugvajaus užsienio reikalų ministras Rodolfas Ninas Novoa (Rodolfo  Nin Novoa) sutarė, kad antrąją gegužės savaitę bus apsikeista pasiūlymais dėl rinkos prieigos.

Jie taip pat susitarė dėl derybų tarp Europos Komisijos ir Urugvajaus, kuris taip pat atstovauja Argentinai, Brazilijai ir Paragvajui, tvarkaraščio likusiai šių metų daliai.

Mercosur muitų sąjungai taip pat priklauso ir Venesuela, tačiau ji nedalyvauja šioje derybose.

S. Malmstriom džiaugėsi, kad „galime judėti į priekį dėl šių ilgą laiką vykstančių derybų".

„Abi šalys yra tvirtai įsipareigojusios, todėl tikiu, kad planuojamas apsikeitimas pasiūlymais leis mums sėkmingai atnaujinti šias derybas dėl ambicingo ir kompleksinio susitarimo", - išplatintame pareiškime sakė komisarė.

R. N. Novoa sakė, kad „pradinis" pasiūlymas apims 87 proc. visos prekybos su Europos Sąjunga. Tačiau Briuselis nori 91,5 proc.

Urugvajaus ministras negalėjo patvirtinti, ar prekybos susitarimas apimtų ir „jautrius produktus" - mėsos, pieno produktus, vaisius ir daržoves.

„Tokios derybos visuomet yra sudėtingos, nes yra daug suinteresuotųjų. ... Bet dėl to ir deramasi", - sakė jis.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai