Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
ES ir Brazilija – už vienodas ūkių subsidijavimo sąlygas pasaulyje

Briuselis. ES ir Brazilija - dvi didžiausios pasaulio žemės ūkio produktų gamintojos - pateikė Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) bendrą pasiūlymą dėl paramos žemės ūkio gamybai ir maisto saugos priemonėms. Pasiūlymo tikslas - apriboti rinkos iškraipymas, siekiant užtikrinti vienodas sąlygas visiems pasaulio ūkininkams.

Pasiūlyme akcentuojama, kad svarbu atsižvelgti į konkrečius besivystančių šalių poreikius. Paramą pasiūlymui jau pareiškė Kolumbija, Peru ir Urugvajus.

Paramos teikimas žemės ūkiui yra svarbus tarptautinių derybų klausimas. Jis bus aptariamas ir 11-ojoje PPO ministrų konferencijoje, kuri vyks 2017 m. gruodžio mėn. Buenos Airėse

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmström) pareiškė, kad ES kartu su Brazilija ir kitomis šalimis išreiškia paramą pasaulinei prekybos sistemai, pagrįstai bendrai pripažintomis taisyklėmis. „Mūsų pasiūlymas yra ambicingas ir realus. Jis užtikrins, kad mūsų derybos šiuo klausimu Buenos Airėse būtų perspektyvios ir sėkmingos", - sakė komisarė.

ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas (Phil Hogan) sakė: „Džiaugiuosi, kad ES ir Brazilija gali tęsti lyderių vaidmenį, prisiimtą 2015 m. Nairobio ministrų konferencijoje, kur mūsų bendras pasiūlymas paskatino istorinę žemės ūkio eksporto konkurencijos taisyklių reformą. Dabar mes atkreipiame dėmesį į žemės ūkio subsidijas. ES iš esmės reformavo savo žemės ūkio politiką. Tad šis pasiūlymas turėtų paskatinti kitas PPO nares sekti mūsų pavyzdžiu ir taip užtikrinti vienodas sąlygas visiems ūkininkams vietos, regionų ir pasaulio rinkose.

ES ir Brazilija siūlo suderinti PPO narių veiklos sąlygas, apribojant prekybą iškraipančias nacionalines subsidijas ūkiui, atsižvelgiant į kiekvienos šalies žemės ūkio sektoriaus dydį. Iniciatyvoje atsižvelgiama į besivystančių šalių specifinius poreikius: mažiausiai išsivysčiusių šalių nebus reikalaujama riboti subsidijas, kad jos galėtų plėtoti žemės ūkio sektorių.

Kitos besivystančios šalys taip pat galėtų remti savo ūkininkus dosniau ir duoti daugiau laiko prisitaikyti prie permainų. Atsižvelgiant į medvilnės svarbą daugeliui besivystančių šalių, pasiūlyme taip pat sprendžiama problema dėl šio sektoriaus prekybą iškreipiančių subsidijų.

Kalbant apie visuomenės aprūpinimo maistu sistemas ir maisto atsargas, siūlomos šių atsargų laikymo schemų taisyklės, kurios leistų išvengta neigiamo, rinką iškraipančio poveikio.

Kiti klausimai, dėl kurių ES taip pat reikalauja naujų sprendimų ir kuriuos teks aptarti gruodžio mėn. PPO ministrų susitikime, yra subsidijos žuvininkystei, elektroninė prekyba, vidaus paslaugų reguliavimas, mažų bendrovių skaidrumas ir investicijų supaprastinimas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos