


Briuselis. Europos Komisija gali pradėti taikyti prekybos muitus iš JAV įvežamiems maisto produktams, traktoriams, vaizdo žaidimams ir kitoms importo prekėms.
Briuselis parengė sąrašą amerikietiškų prekių, kurioms gali būti taikomi prekybos muitai, reaguojant į panašias Vašingtono priemones. Sąraše yra daugiau kaip 400 importuojamų prekių, kurių vertė sudaro 20 mlrd. JAV dolerių per metus.
Į sąrašą pateko gyva ir šaldyta žuvis, riešutai, džiovinti vaisiai, kečupas, vynas, tabakas, alkoholiniai gėrimai, traktoriai, lagaminai, lėktuvai, sraigtasparniai, vaizdo žaidimai ir kt. Sąrašas yra preliminarus. Europos Komisija paskelbė dėl jo viešąsias konsultacijas.
Apmuitinamų prekių sąrašo sudarymas susijęs su konfliktu dėl JAV vykdytos koncerno „Boeing“ subsidijavimo politikos.
Pasaulio prekybos organizacija pripažino, kad Jungtinės Valstijos, skirdamos 12 mlrd. dolerių subsidijų orlaivių gamybos koncernui „Boeing“, pažeidė sąžiningos konkurencijos su Europos oro linijomis principą ir padarė joms didelę žalą. Į tai JAV pagrasino Europos Sąjungai sankcijomis. Ruošdamasi galimoms JAV sankcijoms, ES ruošia atsakomąsias priemones.
„Europos įmonės turi būti užtikrinta galimybė konkuruoti sąžiningomis ir vienodomis sąlygomis. Manome, kad dialogas turėtų vaidinti svarbų vaidmenį“, - pareiškė ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmström).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Liūtys ir sausros kol kas nesumenkino gerų ES derliaus perspektyvų
2025-07-01 -
Ką numato naujas ES ir Ukrainos susitarimas dėl žemės ūkio produktų importo
2025-07-01 -
Kruša sunaikino tūkstančius hektarų Lenkijos ūkininkų pasėlių
2025-06-06
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)