ES gali apmokestinti amerikietišką maistą ir traktorius
2019-04-24
ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (shutterstock.com nuotr.)

Briuselis. Europos Komisija gali pradėti taikyti prekybos muitus iš JAV įvežamiems maisto produktams, traktoriams, vaizdo žaidimams ir kitoms importo prekėms.

Briuselis parengė sąrašą amerikietiškų prekių, kurioms gali būti taikomi prekybos muitai, reaguojant į panašias Vašingtono priemones. Sąraše yra daugiau kaip 400 importuojamų prekių, kurių vertė sudaro 20 mlrd. JAV dolerių per metus.

Į sąrašą pateko gyva ir šaldyta žuvis, riešutai, džiovinti vaisiai, kečupas, vynas, tabakas, alkoholiniai gėrimai, traktoriai, lagaminai, lėktuvai, sraigtasparniai, vaizdo žaidimai ir kt. Sąrašas yra preliminarus. Europos Komisija paskelbė dėl jo viešąsias konsultacijas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Apmuitinamų prekių sąrašo sudarymas susijęs su konfliktu dėl JAV vykdytos koncerno „Boeing“ subsidijavimo politikos.

Pasaulio prekybos organizacija pripažino, kad Jungtinės Valstijos, skirdamos 12 mlrd. dolerių subsidijų orlaivių gamybos koncernui „Boeing“, pažeidė sąžiningos konkurencijos su Europos oro linijomis principą ir padarė joms didelę žalą. Į tai JAV pagrasino Europos Sąjungai sankcijomis. Ruošdamasi galimoms JAV sankcijoms, ES ruošia atsakomąsias priemones.

„Europos įmonės turi būti užtikrinta galimybė konkuruoti sąžiningomis ir vienodomis sąlygomis. Manome, kad dialogas turėtų vaidinti svarbų vaidmenį“, - pareiškė ES prekybos komisarė Sesilija Malmstriom (Cecilia Malmström).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai