Ekologinių ūkių laukia permainos
2014-05-09

Briuselis. Europos Komisija (EK) rengia naujas ekologinės gamybos taisykles. Planuojama, kad nuo 2018 m. natūraliai ūkininkaujantys galvijų augintojai nebegalės trumpinti ar šalinti gyvulių ragų, rašo švedų portalas lantbruk.com.

Natūralumu pagrįstas gyvulių auginimas prieštarauja kastracijai ir nuraginimui, tačiau Europos Sąjungos šalių ekologiniams ūkiams taikomos išimtys ir šios procedūros leidžiamos. Europos Komisija svarsto naują įstatymų projektą, kuris panaikins kai kurias galiojusias privilegijas.

Galvijų nuraginimas, ypač taikant palaido laikymo technologijas, padeda išvengti gyvulių sužalojimų, mažina konkurencines kovas dėl hierarchijos bandoje. Pašalinti ragus rekomenduojama ir dėl prižiūrinčio personalo saugumo, nes vis dar pasitaiko atvejų, kada galvijai tyčia ar atsitiktinai sužeidžia žmones. Gyvūnų teisių atstovai pasisako už tai, kad galvijai būtų auginami kuo natūralesnėmis sąlygomis, vengiant bet kokių chirurginių intervencijų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

EK taip pat rengia naują ekologinių ūkių sertifikavimo sistemą, kuri bus palankesnė smulkiems gamybininkams, pavyzdžiui, bitininkams. Įsigaliojus naujai tvarkai, žemdirbystėje bus leidžiama naudoti tik sertifikuotą ekologišką sėklą. Siūloma panaikinti galimybę viename objekte verstis ekologiniu ir tradiciniu žemės ūkiu. Pirminiais duomenimis, ekologinio ūkininkavimo taisyklių pakeitimai įsigalios nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai