Ekologinis ūkininkavimas padeda taupyti
2013-12-18

Viena. Austrijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad ekologinė žemdirbystė padėtų sumažinti valstybes išlaidas. Pasak analitikų, įvykdę didelio mąsto reformas, vėliau ūkininkai išleistų trečdaliu mažiau pinigų, rašo „Agrarheute".

Ekologinio žemės ūkio mokslinių tyrimų institutas pirmą kartą išanalizavo išlaidas, kurias patiria skirtingos praktikos ūkio subjektai. Didžiausią dėmesį mokslininkai sutelkė į būtiniausius kiekvieno namų ūkio darbus, pavyzdžiui, vandenvalos procesus. „Mūsų analizė atskleidė, kad perėjus prie ekologinio ūkininkavimo, tolesnes išlaidas įmanoma sumažinti trečdaliu", - teigia tyrimo autorius Kristijanas Šaderis (Christian Schader).

Tyrimas įrodo, kad ekologinis ūkininkavimas ne tik suteikia aukštos kokybės maisto produktų, prisideda prie aplinkos tausojimo, bet ir padeda visuomenei sumažinti patiriamas išlaidas. Tikimasi, kad šie rezultatai paskatins ekologinio žemės ūkio plėtrą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šiandieninė žemės ūkio praktika ne visada tausoja gamtinius išteklius. Humuso sluoksnio mažėjimas, dirvožemio tankinimas ir erozija, sumažėjusi vandens buferinė talpa, šiltnamio efektą sukeliančios dujos, biologinės įvairovės nykimas, pesticidų likučiai vandenyje ir maisto produktuose - globalios, su žemės ūkio veikla susijusios problemos. Už gamtai padarytą žalą ne visada moka „teršėjas", netiesioginė finansinė našta gula ant visos visuomenės.

Vandens valymo ir nitratų šalinimo įrenginių diegimas nemažai kainuotų. Be to, iš valstybės iždo tektų finansuoti įvairias stebėsenos programas, kontroliuojančias nitratų ir pesticidų kiekį vandenyje. Pasirinkus ekologinio žemės ūkio kelią, šių išlaidų visai neprireiktų, nes šio ūkininkavimo principai neleidžia naudoti sintetinių medžiagų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai