Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
EK inicijuoja diskusijas dėl globalizacijos suvaldymo

Briuselis. Pristačiusi Baltąją knygą dėl Europos ateities, kurioje aptarti pagrindiniai artimiausio dešimtmečio Europos iššūkiai ir galimybės, Europos Komisija skelbia diskusijoms skirtą dokumentą, siekdama išsiaiškinti, kokiu būdu ES ir jos valstybės narės galėtų formuoti globalizaciją, kad būtų aiški jos kryptis ir gerėtų europiečių gyvenimas.

Nors globalizacija Europos Sąjungai buvo labai naudinga, ji taip pat sukėlė daug problemų. Maždaug trečdalis ES nacionalinių pajamų gaunama iš prekybos su likusiu pasauliu. Žmonės laisvai keliauja, dirba, mokosi ir gyvena skirtingose šalyse. Tarptautinė konkurencija ir mokslinis bendradarbiavimas paspartino inovacijas. Be to, globalizacija šimtams milijonų žmonių padėjo išbristi iš skurdo, o skurdesnėms šalims - sumažinti atsilikimą. Tačiau daug europiečių sunerimę, kad globalizacija didina nelygybę, atima darbo vietas, didina socialinę neteisybę, prastina aplinkosaugos, sveikatos priežiūros ir privatumo standartus.

Diskusijoms skirtu dokumentu šiandien Europos Komisija inicijuoja debatus, kaip ES gali geriau suvaldyti globalizaciją ir reaguoti į jos atveriamas galimybes bei keliamas problemas:

Bioversija 22 08 31
  • svarstant ES vietą pasaulyje aptariamas poreikis formuoti tvarią pasaulinę tvarką, pagrįstą bendromis taisyklėmis ir bendra darbotvarke. Pavyzdžiui, ES galėtų spausti priimti naujas taisykles, kurios suvienodintų sąlygas - užkirstų kelią žalingai ir nesąžiningai praktikai, tokiai kaip mokesčių vengimas, valdžios subsidijos ar socialinis dempingas. Veiksmingos prekybos apsaugos priemonės ir daugiašalis investicijų teismas taip pat galėtų padėti ES ryžtingai veikti prieš nesąžiningai besielgiančias šalis ar įmones.
  • ES vidaus politikai dokumente siūloma socialinio pobūdžio priemonių, kurios saugotų piliečius ir suteiktų jiems galių ir būtinų švietimo bei mokymosi visą gyvenimą galimybių. Progresyvių mokesčių politika, investicijos į inovacijas ir tvirta gerovės politika - visos šios priemonės kartu galėtų padėti teisingiau perskirstyti gerovę. Šiuo metu neigiamą poveikį galima sušvelninti naudojant ES struktūrinius fondus ir Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondą, kad darbo netekę asmenys galėtų vėl įsidarbinti.

EK atstovybė Lietuvoje

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos