Dramatiška JAV ūkininkų protesto atomazga
2016-01-29

Salemas (Oregonas). Jungtinėse Valstijose per policijos ir protestuojančių ūkininkų susišaudymą žuvo žmogus. Ginkluoti rotestuotojai beveik mėnesį laikė užėmę Malheur nacionalinio parko administracijos pastatą, reikalaudami, kad federalinė valdžia grąžintų ūkininkams kadaise nusavintas žemes.

Sausio pradžioje keliasdešimt ginkluotų ūkininkų  užėmė nacionalinio draustinio administracijos pastatą. Jie pareiškė žurnalistams, kad reikalauja, jog vietos ūkininkams ir medkirčiams būtų grąžinta žemė, kurioje 1908 įkurtas gamtos rezervatas.

Protestuotojų lyderio 40-mečio Emono Bandžio (Ammon Bundy – nuotr.) teigimu, įkūrus draustinį, vietos gyventojai patyrė nuostolių, jie neturi turėti galimybės naudotis gamtos ištekliais ir yra apimti baimės.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Į konflikto vietą buvo nusiųstos didelės pareigūnų pajėgos, siekiant lokalizuoti konfliktą ir mėginti jį išspręsti taikiai.

Kaip skelbia „Amerikos balsas", viena iš galimų protesto priežasčių yra neteisėtas, anot protestuotojų, ūkininkų persekiojimas - du vietos ūkininkai (73 metų tėvas ir 46 metų jo sūnus) nuteisti kalėti už tai, kad periodiškai degino sausą žolę savo ganyklose, netoli rezervato. Degant žolei nukentėdavo ir rezervato teritorija.

Protestuotojai įsitikinę, kad valdžia darė spaudimą nuteistiems ūkininkams, kad šie parduotų savo ūkių žemes. „Žmonės gynė savo interesus, o juos persekiojo lyg teroristus ir įkalino 5 metams", - piktinosi teismo sprendimu protestuotojai.

Antradienį Emonas Bandis su šalininkais vyko į vietos renginį ir pakeliui buvo sustabdyti policijos. Įvyko konfliktas, kuris baigėsi susišaudymu, vienas ūkininkas žuvo.

Policija suėmė likusius protestuotojus, tarp jų ir E. Bandį. Ūkininkams bus pateiktai kaltinimai dėl pasipriešinimo pareigūnams vykdant pareigą, jėgos panaudojimo ir grasinimų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai