Dirbama žemė pagal vertę konkuruoja su auksu
2013-06-10

Londonas. Pagal ilgalaikės rizikos laipsnį ir finansinę grąžą dirbama žemė nusileidžia tik auksui, ir investuotojai vis labiau ja domisi, rašo britų laikraštis „Farmers Guardian", pristatydamas naujausią Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto agentūros „Chesterton Humberts" apžvalgą.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį dirbamos žemės hektaro kaina pakilo iki 26,1 tūkst. svarų sterlingų (apie 102 tūkst. litų) ir pagal vertės augimą bei investicijos saugumą per pastaruosius 17 metų pralenkė tiek akcijas, tiek naudingąsias iškasenas bei žemės ūkio produkciją.

Šiuos rezultatus iš esmės patvirtina ir kitos Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto agentūros. Prognozuojama, kad šiemet žemės ūkio paskirties žemės vertė ir toliau kils.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Nuo 1995-ųjų dirbamos žemės kaina augo vidutiniškai po 9,2 procento per metus, daug sparčiau nei akcijų (4,1 proc.) ir obligacijų (7,4 proc.), - teigia agentūros atstovas Endriu Pirsas (Andrew Pearce). - Be to, trumpuoju laikotarpiu žemės kaina svyravo daug mažiau (12,4 proc.), palyginti su nafta (51 proc.) ar auksu (14,7). Todėl tai yra viena geriausių investicijų".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai