Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Didžiausią pasaulyje kiaulių fermą kinai stato neregėtais tempais

Pekinas. Kinijos kiaulienos gamybos lyderė kompanija „Muyuan Foods“ bandys vienoje vietoje auginti daugiau kiaulių nei bet kuris kitas pasaulio konkurentas. Tai bus rizikinga įmonė, turint omenyje, kad mirtinas afrikinis kiaulių maras vis dar kabo virš pasaulinės kiaulių gamybos Damoklo kardu.

Naujas kiaulių kompleksas buvo pradėtas statyti kovo mėnesį, o rugsėjį atidarė pirmąją fermą iš numatytų 21. Pasak kiaulininkystės rinkos analitikų, tai simbolizuoja perėjimą nuo mažų tradicinių kiaulių fermų prie didžiulės pramoninės gamybos.

Tokių korporacijų kūrimąsi labai paspartino už kiaulieną dabar gaunamas fantastiškas pelnas, nes afrikinis kiaulių maras (AKM) sunaikino daug gyvulių, o tai lėmė rekordines mėsos kainas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Maro epidemija, žinoma, nepagailėjo ne tik smulkių augintojų, bet ir stambesnių įmonių ūkių, tačiau kylant kainoms jie greitai susigrąžino nuostolius.

Įmonės „Muyuan Foods“ pelnas per pirmuosius devynis 2020 m. mėnesius išaugo iki neregėtų 1413 proc. ir pasiekė 21 mlrd. juanių (2,65 mlrd. Eur).

„Mes pasiekėme labai palankų metą plėtrai. Kiaulių kainos yra labai aukštos, mūsų pelnas yra labai didelis, o pinigų srautas tikrai didesnis nei pakankamas“, - agentūrai „Reuters“ sakė „Muyuan Foods“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Cin Cjun.

Konkuruodamos dėl rinkos dalies tokios įmonės kaip „Muyuan Foods“ kuria automatizuotus ūkius, kuriuose didelis gyvulių bandos tankumas, ir tuo pačiu tikisi, kad gali užkirsti kelią ligoms bei padidinti gamybos efektyvumą, kad patenkintų didžiulę kiaulienos paklausą.

Naujasis „Muyuan Foods“ megakompleksas netoli Nanyango, kuriame planuojama laikyti 84 tūkst. paršavedžių ir jų palikuonių, bus didžiausia pasaulyje kiaulių ferma, maždaug 10 kartų didesnė už tipinį kiaulininkystės ūkį JAV.

Jeigu viskas vyks pagal planą, ir kiti šalies kiaulienos gamintojai paseks šiuo pavyzdžiu - didžiausia kiaulienos vartotoja pasaulyje - Kinija galėtų sumažinti mėsos pirkimus tarptautinėje rinkoje ir apversti aukštyn kojom dabartinius prekybos srautus.

Turėdama pinigų „Muyuan Foods“ negaili investicijų. Šiemet įmonė naujiems kiaulių ūkiams ketina skirti apie 40 milijardų juanių (5,06 mlrd. Eur.) - maždaug aštuonis kartus daugiau nei buvo išleista prieš dvejus metus.

Tuo tarpu smulkieji Kinijos ūkininkai, privalėdami įgyvendinti naujus brangiai kainuojančius reikalavimus kiaulių ligų prevencijai, gali pasikliauti tik savo jėgomis ir sunkiai stojasi ant kojų. Kinijoje, kuri yra didžiausia kiaulių augintoja pasaulyje, 2019 m. jų skaičius sumažėjo maždaug perpus. Todėl kiaulienos deficitas sudarė net 11 mln. tonų, o tai gerokai viršijo pasaulinį tiekimą.

Kyla klausimas, ar smulkieji ūkininkai galės konkuruoti su korporacijomis, apsiginklavusiomis naujausiomis technologijomis?

„Muyuan Foods“ vadovai pažymi, kad įmonė orientuojasi į kiaulių auginimo inovacijas. „Mes įdarbinsime mažiau žmonių ir naudosime daugiau technologijų“, - sakė Cin Cjun. Tai - pažangios šėrimo sistemos, robotizuoti mėšlo valymo įrenginiai ir infraraudonųjų spindulių kameros AKM ir kitoms kiaulių ligoms nustatyti.

Nors korporacijos, dėl jų įtakos vietos valdžiai ir pažadų kurti darbo vietas skerdyklose, jaučia pranašumą susitariant dėl sklypų fermoms, „Muyuan Foods“ neseniai turėjo problemų planuodama 55 kiaulių fermas 1000 hektarų dirbamos žemės Henano provincijoje. Įmonės vadovas teigia, kad problema išspręsta, ir jau išsinuomojo žemę 80 milijonų kiaulių auginimui. Megaūkyje gali būti laikoma penkis kartus daugiau kiaulių nei įprastame ūkyje tame pačiame plote. Toks gyvulių tankis kelia didžiulę riziką, nes Kinijoje vis dar plinta ligos, įskaitant afrikinio kiaulių maro virusą, nuo kurio kol kas nėra jokių vakcinų ar vaistų.

„Stambūs kompleksai, kuriuose laikomos kiaulės nuo paršiavimosi iki skerdimo, dėl didelio gyvulių tankumo kelia ilgalaikę riziką, nes patekus patogenui jį kontroliuoti ar pašalinti bus labai sunku“, - pastebi kiaulių veterinarijos bendrovės „Pipestone Holdings“ pirmininkas Gordonas Spronkas iš Minesotos (JAV).

Tuo tarpu tokios korporacijos kaip „Muyuan Foods“ rizikuoja, nes, pasak jų, nuo AKM protrūkio Kinijoje pradžios gamybos procesas labai pasikeitė. Pavyzdžiui, pašariniai grūdai sterilizuojami dar prieš juos tiekiant į pašarų gamybos cechą. Kiaulidės viduje esantis oras filtruojamas, o dabar išbandomos termokameros, skirtos patikrinti kiaulių kūno temperatūrą.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos