Didėjantį pasaulio apetitą malšina investicijos į žemės ūkio plėtrą
2012-11-08

Londonas. Auganti maisto produktų paklausa keičia pasaulio ūkininkavimo žemėlapį. Investicijos į besivystantį žemės ūkio sektorių nešą investuotojams vis didesnį pelną, rašo portalas agrimoney.com.

Mėsos suvartojimas pasaulyje nuolat auga. Prognozuojama, kad iki 2018 m. per metus suvalgomos mėsos kiekis viršys 296 mln. tonų. Žemės ūkio sektoriaus užduotis - ne tik „išmaitinti kuo daugiau burnų". Besivystančiose Lotynų Amerikos, Azijos šalyse didėja įvairesnio pieno ir mėsos produktų asortimento poreikis, ypač tarp viduriniojo sluoksnio gyventojų.

Ūkininkavimo žemėlapio pokyčiai šiame sektoriuje atveria daug investicinių galimybių. Daugiausia dėmesio sulaukia gyvulininkyste besiverčiančios įmonės JAV ir Kinijoje, taip pat Brazilijoje, Suomijoje, Tailande ir Venesueloje.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Priešingai plačiai mėsos gamintojų geografinei įvairovei, sparčiausia pieno sektoriaus plėtra vyksta Kinijoje. Dar 2008 m. Kinijos premjeras Wen Jiabao pareiškė apie savo planus, kad „kiekvienas Kinijos žmogus, ypač vaikas, kiekvieną dieną gautų pakankamai pieno". Pasaulinės prekybos informacinio serviso (GTI) duomenimis, 2011 metais šalis iš užsienio importavo 100 tūkst. telyčių už daugiau kaip 250 mln. JAV dolerių. Tikimasi, kad iki 2020 m. Kinijoje išsilaikys dviženklis skystų pieno produktų paklausos augimas.

Palankių investicijų sulaukia ne tik maisto pramonės sritis. Pvz., Malaizija ir Indonezija kartu sudėjus pagamina daugiau kaip 85 proc. viso pasaulyje išspaudžiamo palmių aliejaus. Šio sektoriaus vystymąsi lemia didėjantis perdirbtų maisto produktų poreikis, biodegalų plėtojimo skatinimas ir alternatyvių energijos šaltinių paieška.

Ekspertai teigia, kad žemės ūkio produkcijos paklausa keičia ne tik žmonijos mitybos įpročius, bet ir pramonės vystimosi gaires. Trys pagrindiniai veiksniai - gyventojų skaičiaus augimas, demografinės tendencijos ir gerovės kūrimas - lemia, kad ūkininkavimo sektorius šiandieninėje ekonominėje aplinkoje tampa viena patraukliausių investavimo galimybių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai