Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Dėl karo gyvūnai įstrigo laive
Asociatyvi Pixabay (Freddy) nuotr.

Kanbera. Prekybinis laivas, gabenęs galvijus ir avis iš Australijos į Izraelį, buvo priverstas keisti kryptį  dėl galimų husių sukilėlių išpuolių Raudonojoje jūroje. Praleidęs ant vandens beveik mėnesį gyvas krovinys taip ir nepasiekė kelionės tikslo.

Izraeliui kariaujant su „Hamas“ grupuote, husiai ėmė atakuoti Vakarų komercinius laivus Raudonojoje jūroje, kuria kasmet vyksta 12 proc. pasaulinės prekybos, vertos 790 mlrd. JAV dolerių. Dėl išpuolių grėsmės stringa laivyba, o šalys patiria milžiniškus nuostolius.

Laivas iš Australijos išplaukė į Izraelį 33 dienų kelionei, tačiau po kelių savaičių atsidūręs Raudonosios jūros regione sulaukė grasinimų iš Jemeno husių, todėl buvo priverstas apsisukti ir grįžti, rašo užsienio spauda.

Bioversija 2024 04 26 m7

16 tūkst. gyvų avių ir 2 tūkst. galvijų plūduriavo prie Australijos krantų, tvoskiant 40 laipsnių karščiui, kol šalies vyriausybė svarstė, kaip elgtis toliau – iškrauti krovinį ar eksportuoti ilgesniu maršrutu aplink Afriką. 

Parlamento narys Josh‘as Wilson‘as (Džošas Vilsonas) viešai pareiškė, jog šis išbandymas atskleidė, kad gyvų gyvūnų eksportas yra iš esmės blogai, mat buvo svarstoma gabenti avis ir galvijus įkaitusiame metaliniame laive 60 dienų. Galiausiai vyriausybė liepė laivui grįžti Perto uostą. 

Australijos žemės ūkio departamentas pranešė, kad gyvulius apžiūrėjęs veterinarijos gydytojas nenustatė reikšmingų sveikatos, gerovės ar aplinkos problemų. Pabrėžiama, kad visiems į šalį atvykstantiems gyvūnams taikoma griežta biologinio saugumo kontrolė, o jų sveikata ir gerovė yra prioritetas. 

Nenoras įsileisti gyvulius į šalį buvo grindžiamas ne tik ligų rizika, bet ir užmojais papildyti laivo atsargas, sumažinti krovinio kiekį bei išsiųsti jį į Izraelį aplinkeliu. 

Incidentas išryškino toli siekiančias Irano remiamų husių atakų pasekmes pasaulinei prekybai. Pavyzdžiui, Izraelis yra pagrindinė Australijos žemės ūkio eksporto rinka. 2023 m. per pirmus tris mėnesius parduota daugiau kaip 86 tūkst. avių, kurių vertė 6,5 mln. JAV dolerių, ir beveik 11 tūkst. galvijų, vertų 14 mln. 

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos