Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Dėl įtariamos korupcijos atsistatydino Lenkijos žemės ūkio ministras

Varšuva, liepos 24 d. Lenkijos Ministras Pirmininkas Donaldas Tuskas oficialiai priėmė žemės ūkio ministro Mareko Savickio (Marek Sawicki) atsistatydinimą po to, kai buvo paviešintas vaizdo įrašas dėl įtariamos korupcijos. Premjeras žada asmeniškai prižiūrėti tyrimą dėl jau buvusio ministro veiksmų.

M.Savickis neigia padaręs bet kokią nuodėmę, tačiau jausdamas žiniasklaidos ir savo partijos narių spaudimą, nutarė atsistatydinti.

Įraše, kurį paviešino verslo dienraštis „Puls Biznesu", Vladislavas Lukasikas (Władysław Łukasik), buvęs Žemės ūkio rinkos agentūros (ARR), skirsčiusios valstybės ir ES lėšas, vadovas diskutuoja su Vladislavu Serafinu (Władysław Serafin), Nacionalinės ūkininkų sąjungos pirmininku ir Ūkininkų asociacijos (KZRKiOR) vadovu apie galimą aplaidumą Žemės ūkio ministerijoje. Vyrai, rašo portalas www.vbj.pl. aptarė nepotizmą (giminių ir savų žmonių protegavimą), viešosios nuosavybės problemas ir piktnaudžiavimą įvairia kita „nuodėminga" veikla.

Bioversija m7 2024 02 22

Kilus šiam skandalui į Lenkijos Vyriausybę, prašydami paaiškinimų, kreipėsi Europos Komisijos atstovai.

Premjeras D. Tuskas atmeta kaltinimus, neva galėjęs žinoti apie korupciją valstybės kontroliuojamose žemės ūkio įmonėse, tačiau nesugebėjęs reaguoti. Tačiau jis žadėjo nuodugniai ištirti ir kontroliuoti padėtį Žemės ūkio ministerijos remiamose valstybės įstaigose ir agentūrose.

M.Savickis Lenkijos žemės ūkio ministru dirbo nuo 2008 m. Jis yra vienas įtakingiausių Lenkijos valstiečių partijos narių ir turėjo tvirtą ūkininkų bei visų kaimo gyventojų paramą.

Šis politikas labai aktyviai reiškė savo poziciją dėl ES bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos, ragino drąsiai imtis giluminių pertvarkų, taip pat aktyviai rėmė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių siekius naujuoju BŽŪP laikotarpiu.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos