Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Danijoje konsultantai ir ūkininkai eina vienu keliu

Herningas. Moderniame ir išvystytame Danijos žemės ūkyje vietos eksperimentams nėra - ūkininkai, nuolat sekdami visas naujoves, čia dirba stengdamiesi laikytis specialistų rekomendacijų. Todėl nenuostabu, kad Danijos žemės ūkis sukuria apie 4,5 proc. viso šalies BVP.

Pusšešto mln. gyventojų turinti Danija už Lietuvą plotu mažesnė, tik gerokai tankiau apgyvendinta. Šalyje yra maždaug 40 tūkst. ūkių, žemės ūkiui yra naudojama daugiau negu pusė šalies teritorijos (maždaug 2,64 mln. ha). Danijos žemės ūkis galėtų išmaitinti 15 mln. žmonių.

Konsultantai Danijoje - svarbūs žemdirbių pagalbininkai. Žemės ūkio konsultavimo srityje dirba apie 5 000 įvairių sričių specialistų, kurių veiklos forma labai įvairi. Danijos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje, didžiausiame šios šalies žemdirbių konsultavimo centre, dirba 3,3 tūkst. specialistų, ji turi 40 tūkst. sutarčių su žemdirbiais ir jų organizacijomis.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Heden&Fjorden" konsultavimo įmonė savo veiklos ištakas skaičiuoja nuo 1870 metų, ji yra Danijos žemės ūkio konsultavimo tarnybos partnerė. „Heden&Fjorden" šiuo metu turi apie 200 darbuotojų ir apie 2,8 tūkst. klientų.

Su „Heden&Fjorden" įmonės veikla buvo galima susipažinti lapkričio pabaigoje Herninge vykusioje „Agromek" parodoje. Vyresnysis „Heden&Fjorden" konsultantas Pale Hajus (Palle Høj, nuotraukoje) teigė, kad „jie teikia visas paslaugas nuo lopšio iki kapo": konsultuoja visus žemės ūkio gamybos sektorius, pataria ekonominiais, socialiniais ir teisiniais klausimais nuo motinystės pašalpų skyrimo iki testamento sudarymo ir t. t. Svarbiausia, kad per ilgus bendros veiklos metus tarp konsultantų ir ūkininkų yra užsimezgęs abipusis pasitikėjimas, o tai leidžia puoselėti draugiškus santykius.

Ši konsultavimo įmonė iki 2013 m. turėjo biurų visoje šalyje, tačiau po to nutarė laikytis dviejų centrų strategijos ir šiuo metu turi du didelius ofisus Herninge ir Holstebro. Abiejuose yra finansų apskaitos, augalininkystės, gyvulininkystės (Herninge - galvijininkystės, Holstebro - kiaulininkystės), teisės specialistai. Ūkininkams teikiamos specializuotos konsultacijos apie arklininkystę, krizių valdymą, aplinkosaugą, socialines ir kitas problemas.

Pasak P. Hajaus, kadangi konsultantai visada privalo žinoti teisingus atsakymus į ūkininkų klausimus, jie turi žengti koja kojon su visomis žemės ūkio mokslo ir technologijų naujienomis. „Mūsų klientai neabejoja, kad gaus aukščiausios kokybės konsultacijas, - teigė „Heden&Fjorden" atstovas. - Pavyzdžiui, šiandienos augalininkystės konsultacijos yra pagrįstos 100 metų senumo tradicijų, vykdant augalininkystės bandymus ir praktinius lauko darbus."

Įmonė siekia ne trumpalaikės ekonominės naudos, bet ilgalaikio bendradarbiavimo: jeigu klientų ūkiai bus modernūs, rentabilūs ir draugiški aplinkai, bus gerai ir  jiems, ir konsultantams, ir valstybei.

„Heden&Fjorden" metinė apyvarta siekia 116 mln. Danijos kronų (apie 52 mln. litų arba 15 mln. EUR). Du trečdalius apyvartos sudaro finansų apskaita, 16 proc. - augalininkystės konsultacijos, po 5 proc. - gyvulininkystės ir nekilnojamojo turto bei juridinės, 7 proc. apyvartos sudaro paslaugos. 2012 m. įmonė uždirbo 5,3 mln. kronų pelno (2,3 mln. Lt arba 0,7 mln. EUR).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos