BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
D. Trampas žada mažinti mokesčius ir aplinkosaugos suvaržymus JAV ūkininkams

Vašingtonas. JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pateikė naujų mokesčių lengvatų JAV ūkininkams planą ir pažadėjo imtis veiksmų dėl biurokratinių kliūčių, prekybos susitarimų, plačiajuosčio interneto ryšio kaimo vietovėse ir paramos ūkiams.

Manoma, kad ūkininkams bus naudingas prieš Kalėdas priimtas sprendimas mažinti mokesčius. Apie tai prezidentas D. Trampas paskelbė šią savaitę Nešvilyje (Tenesio valstijos sostinėje) vykusiame metiniame Žemės ūkio įmonių federacijos suvažiavime, rašo farmersjournal.ie.

„Remiantis naujuoju įstatymu, tipinei keturių asmenų šeimai, uždirbančiai 75 000 JAV dolerių, pajamų mokesčio sumažinimas bus didesnis nei 2 000 JAV dolerių per metus, kiekvienais metais mažinant mokestinę dalį", - sakė JAV prezidentas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jis taip pat pridūrė, kad visi verslininkai, įskaitant ūkininkus, dabar galės išskaičiuoti iš apmokestinamos sumos 100 proc. naujos įrangos, į kurią investavo tais metais, kainos. Jis pareiškė nuomonę, kad ūkininkai būtų atleisti nuo paveldėjimo mokesčio.

Kritikai pastebi, kad kiti mokesčių reformos aspektai nebus reikšmingi ūkininkams, be to, dauguma ūkių jau buvo atleisti nuo paveldėjimo mokesčio.

Naujovės apims ir pasėlių draudimą

D. Trampas pažadėjo ūkininkams įstatymą, kuris apims pasėlių draudimą. Remdamasis naujomis Kaimiškųjų vietovių gerovės užtikrinimo darbo grupės rekomendacijomis, jis pasirašė du įsakus, numatančius federalinių pastatų naudojimą ir greitesnes procedūras, skirtas intensyvinti plačiajuosčio interneto ryšio plėtrą kaime.

Panaikins aplinkosauginius ribojimai

Kalbėdamas apie aplinkosaugos taisykles, JAV prezidentas sakė, kad administracija koreguoja tvarkas, dėl kurių, jo nuomone, labai stipriai nukentėjo ūkininkai ir rančų valdytojai, t. y. Jungtinių Valstijų vandenų taisykles.

Ūkininkai kritikavo vandens telkinių, įskaitant mažus griovius, naudojimui taikomų ribojimų reglamentą, tačiau aplinkosaugininkai prieštaravo jo panaikinimui. D. Trampas taip pat pažadėjo panaikinti ribojimus, susijusius su biotechnologijomis. „Leisime mūsų ūkininkams diegti naujoves, klestėti ir augti", - teigė JAV prezidentas.

Prekyba ir eksportas

D. Trampas paminėjo derybas dėl JAV, Kanados ir Meksikos NAFTA laisvosios prekybos susitarimo (NAFTA - North America Free Trade Agreement). „Siekdami suvienodinti amerikiečių eksportuotojų - ūkininkų ir rančų valdytojų, kaip gamintojų - sąlygas, mes persvarstome visus savo prekybos susitarimus ir siekiame užtikrinti, kad jie būtų abipusiai sąžiningi", - sakė jis.

Tačiau JAV vadovas nepaminėjo jokio kito prekybos sandorio. TTIP derybos su Europa ir TPP su Ramiojo vandenyno šalimis vis dar sustabdytos, o JAV ir Didžiosios Britanijos prekybos susitarimo planai po „Brexit" nepasisekė.

„Sieksime pašalinti žalingus miškininkystės srities ribojimus, kad galėtumėte supjauti daugiau medienos, auginti daugiau medžių ir eksportuoti daugiau atsinaujinančių išteklių į kitas šalis", - pridūrė D. Trampas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos