Bulgarijoje stiprėja ekologinis ūkis
2012-08-07

Sofija, rugpjūčio 7 d. Po kurį laiką trukusio sąstingio ekologinis Bulgarijos ūkis vėl bando kilti. Bulgarijos žemės ūkio ministerijos teigimu, sėkmingiausiai plėtojama ekologinė bitininkystė, rašo „Agrarheute".

Po stagnacijos periodo Bulgarijoje pastebimas alternatyvaus ūkininkavimo atsigavimas. Bulgarijos Žemės ūkio ministerija teigia, kad 2007 m. ekologinai ūkiai užėmė 130 tūkst. ha, o 2011 m. – 270 tūkst. ha.

Ekologiškos daržovės auginamos  60 000 ha. Bulgarijos Žemės ūkio ministerijos teigimu, tokie gamybos mastai yra gerokai per maži. Kuklūs ir ekologinės pienininkystės rodikliai: visoje šalyje suskaičiuojama apie 1 000 melžiamų karvių.

Vaderstad 12 05

Teigiama, kad dėl lėto tokio ūkininkavimo vystymosi kalta biurokratinė sistema, sudėtingos gyvulių sertifikavimo procedūros. Visa tai trukdo pritraukti investicijų ir aktyviai vystyti ekologinę gyvulininkystę bei perdirbimą.

Tuo tarpu ekologinė bitininkystė Bulgarijoje jau ima įsitvirtinti. Vidutiniškai per metus iškopinėjama 1 200 tonų tokio medaus. Didžioji dalis jo eksportuojama į Vokietiją, Austriją, Italiją ir Skandinavijos šalis. Greta medaus, savo pirkėją surado ir ekologiški lazdyno bei graikiški riešutai, migdolai.

Geros eksporto perspektyvos numatomos ir ekologiškiems aromatiniams, aliejiniams augalams, ypač - levandoms.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai