Briuselis siūlo priemonę, kuri palengvins ūkininkų kreditavimą
2015-03-26

Briuselis. Europos Komisija ir Europos investicijų bankas pristatė naują žemės ūkio garantinio finansavimo modelį. Tikimasi, kad nauja priemonė palengvins galimybę ūkininkams ir agroverslininkams gauti finansavimą savo veiklai.

Tai pirma nauja finansinė priemonė, kuriai atsirasti pagrindas buvo Europos Sąjungos susitarimo memorandumas dėl žemės ūkio ir kaimo plėtros bendradarbiavimo, priimtas 2014 m. liepą.

Valstybės narės ir regionai galės pritaikyti šį modelį, kad užtikrintų investicijų į žemės ūkio veiklą, perdirbimą ir prekybą, verslo steigimą ir kt. kreditavimą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Žemės ūkio ir kaimo plėtros eurokomisaras Filas Hoganas (Phil Hogan), kalbėdamas Briuselyje per naujo modelio pristatymo renginį, teigė: „Finansinės priemonės padės mums sėkmingai pasinaudoti Kaimo plėtros politika, antruoju Bendrosios žemės ūkio politikos ramsčiu. Lengviau gaunami ir laisvai prieinami kreditai, užtikrintos paskolos, kai 1 eurą valstybės lėšų galima paversti dviem eurais, padės mūsų ūkininkams, ypač jauniems ūkininkams, ir kitiems agroverslininkams augti ir kurti darbo vietas. Bendras Europos komisijos ir Europos investicijų banko darbas rodo didelį žingsnį į priekį ir teikia vilčių, kad taip ir atsitiks."

Europos investicijų banko pirmininko pavaduotojas Vilhelmas Molteris (Vilhelm Molterer) paantrino eurokomisarui: „Poreikis investuoti į ES žemės ūkio ekonomiką yra didžiulis, o valstybės neturi pakankamai lėšų, kad galėtų paremti investicijas. Todėl mes privalome išmaniai pasinaudoti valstybės pinigais, kad pritrauktume privačius investuotojus ir paskatintume investicijas. Remiamos ES finansinės priemonės priskirtinos prie skatinančiųjų realius poslinkius. Naudingiausias šis instrumentas bus Europos žemės ūkio ir kaimo plėtros fondo (EŽŪFKP) lėšų gavėjams, nes turės didesnę naudą negu paprastos dotacijos."

Remiantis EŽŪFKP reglamentuojančiomis taisyklėmis, valstybės narės ir regionai gali įtraukti finansines priemones (pavyzdžiui, garantinius fondus, atsinaujinančiuosius fondus ir kapitalo fondus) į savo septynerių metų KPP, jeigu jų naudingumas yra įrodytas ex ante (remiantis prognozėmis). Tačiau KPP, pristatančioje nacionalines ir regionines valdžios institucijas, iki šiol pateiktos tik kuklios finansinių priemonių panaudojimo nuostatos, iš dalies dėl jų menko pažinimo.

Finansinių priemonių neapimanti KPP vėliau gali būti pakeista, kai valstybė narė arba regionas įsitikina, kad naudojant šiuos įrankius padidėja programos poveikis ir patrauklumas.

Susitarimo memorandumo darbo programa apima Europos Komisijos, žemės ūkio, žemės ūkio maisto produktų ir miškininkystės tyrimus, taip pat EIB skolinimosi veiklos projektų, skirtų žemės ūkio sektoriui ir kaimo vietovėms, analizę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai