Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Briuselis patvirtino šešias naujas genetiškai modifikuotų kukurūzų veisles

Briuselis, liepos 29 d. Europos Komisija trečiadienį patvirtino šešias naujas genetiškai modifikuotų kukurūzų veisles, kurios gali būti auginamos Bendrijos šalyse. Šie kukurūzai skirti maistui ir pašarams.

Atsakydama į žurnalistų klausimus, kodėl pritarė prieštaringai vertinamų genetiškai modifikuotų organizmų auginimui nepaisydama dalies visuomenės nuomonės, Europos Komisija paaiškino, kad sprendimas priimtas remiantis mokslinių tyrimų išvadomis, kuriose aiškiai teigiama, kad nėra jokios rizikos žmonių ir gyvūnų sveikatai, o taip pat todėl, kad kol kas nesulaukta prieštaravimo iš ES šalių.

„Europos Komisija pateikė pasiūlymą leisti auginti ir platinti naujus genetiškai modifikuotus kukurūzus ES rinkoje. Valstybės narės privalo pasisakyti už arba prieš. Jei dauguma valstybių neprieštaraus, Europos Komisija įsipareigoja atverti rinką šiems GMO produktams", - paaiškino Europos Komisijos atstovas spaudai Michaelis Manas (Michael Mann).

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiuo metu ES šalys turi apsispręsti dėl šešių kukurūzų veislių, sukurtų kompanijų „Pioneer", „Monsanto" ir „Syngenta" laboratorijose. Jos gavo leidimus importuoti ir naudoti savo sukurtus GMO ES teritorijoje dešimt metų. Tai nereiškia, kad šias veisles leidžiama platinti visoje ES teritorijoje. Toks leidimas kol kas galioja tik genetiškai pakeistiems kukurūzams MON810 (Monsanto) ir genetiškai modifikuotoms bulvėms Amflora (BASF).

ES valstybės diskusijose dėl GMO jau seniai yra pasidalijusios į dvi stovyklas. Todėl liepos pradžioje Europos Komisija pasiūlė, kad šalių vyriausybės pačios nuspręstų, ar jos sutinka leisti ar nori apriboti arba visiškai uždrausti genetiškai modifikuotų augalų auginimą visoje šalyje ar dalyje savo šalies teritorijos. Tačiau šalys negalės uždrausti importuoti ir prekiauti ES teritorijoje genetiškai modifikuotais kukurūzais, sojomis, cukriniais runkeliais ir medvilne, kuriems toks leidimas jau suteiktas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos