Briuselis išplėtė afrikinio kiaulių maro apsaugos zoną be Lenkijos sutikimo
2016-02-22

Varšuva/Briuselis. Lenkijos žemės ūkio ministro Kšyštofo Jurgielio (Krzysztof Jurgiel) prieštaravimai Briuselyje nebuvo išgirsti. Lenkijai nepavyko pakeisti sprendimo dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) apsaugos zonos išplėtimo, kurioje nustatyti veiklos ribojimai.

Praėjusią savaitę žemės ūkio ministras K. Jurgielis ES žemės ūkio ministrų susitikime Briuselyje tikino, kad ribojimai, susijęs su AKM, turėtų būti taikomi tose teritorijose, kuriose kiaulės šia liga tikrai serga. Jo raginimas, kad Europos Komisija ir ES valstybės narės, priimdamos sprendimus dėl AKM apsaugos zonų išplėtimo, atsižvelgtų į Lenkijos nuomonę, nebuvo išgirstas.

Sprendimas išplėsti AKM apsaugos zoną Palenkės vaivadijoje, netoli Balstogės, paskelbtas oficialiajame ES leidinyje vasario 11 d., o įsigalios nuo kovo 2 d. Teritorijoje, kuri pateko į karantino zoną, yra 135 kiaulių bandos, iš viso apie 4 tūkst. suaugusių kiaulių.

Kaip rašoma Lenkijos žemės ūkio ministerijos pranešime spaudai, K. Jurgielis jau tikino, kad Lenkija kontroliuoja AKM situaciją savo teritorijoje, todėl turėtų turėti daugiau galimybių daryti įtaką sprendimams, kurie susiję su šalies reikalais. Tokie sprendimai negali būti priimami vienašališkai, be ES valstybės narės žinios.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Pranešime nurodoma, kad per pastaruosius metus Lenkijos teritorijoje nebuvo nustatyta naminių kiaulių AKM atvejų. Jei tokia situacija išliks bent 3 metus, visi ribojimai gali būti panaikinti.

Anot pranešimo, siekdama užkirsti kelią AKM plitimui, Europos Komisija svarsto galimybę finansuoti kovos su šia liga programas Ukrainoje, į kurią AKM užkratas pernešamas iš Rusijos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai