Britų ūkininkams kompensuota karinių orlaivių padaryta žala
2018-02-14

Londonas. Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija ūkininkams sumokėjo beveik 2 mln. svaro sterlingų (2,2 mln. eurų) dėl mažų orlaivių ir sraigtasparnių gyvuliams sukelto streso. Per pastaruosius ketverius metus ieškinius dėl gyvūnams sukelto streso pareiškė naminių paukščių, kiaulių, galvijų augintojai ir arklių savininkai.

Per šį laikotarpį paukščių ūkiams buvo išmokėtos 22 kompensacijos, kurių bendra suma siekė 240 tūkst. svaro sterlingų (270 tūkst. eurų). Pinigai skirti ūkininkams, kurie tikino, kad jų paukščiai nustojo dėti kiaušinius arba mirė, rašo „Farmers Weekly".

Didžiausia suma - 79 tūkst. svaro sterlingų (89 tūkst. eurų) -  buvo išmokėta vienam paukščių augintojui, kai dėl orlaivio sukelto triukšmo kilo panika vištidėje ir žuvo keli šimtai vištų. Kitam paukščių augintojui buvo sumokėta 23 tūkst. svaro sterlingų (26 tūkst. eurų) už kiaušinių gamybos praradimą.

Britanijos kiaušinių pramonės tarybos atstovas spaudai leidiniui „The Times" sakė, kad žemai skrendantys orlaiviai gali sukelti sumaištį, dėl kurios žūva šimtai paukščių. Paukščiai uždūsta, kai vištos lipa viena ant kitos, kartais prieš kliūtis, tokias kaip siena. Apačioje esančios prispaustos vištos nebegali kvėpuoti. Atsitinka ir taip, kad dėl streso paukščiai nustoja dėti kiaušinius arba jų forma yra netinkama prekybos centrams.

Gyvulių augintojas Šiaurės Airijoje gavo 42 tūkst. svaro sterlingų (47 tūkst. eurų), kai jo karvės mirė nuo sraigtasparnio sukelto šoko.

Gynybos ministerija teigia, kad žemi skrydžiai yra būtina karinio mokymo dalis. Kariškiai tvirtina, jog stengiasi užtikrinti, kad visi trikdymai būtų minimalūs ir jie būtų paskirstyti tolygiai visoje Jungtinėje Karalystėje.

MŪ inf. Jungtinės Karalystės vyriausybės nuotrauka

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai