Britas pasiekė naują avių kirpimo pasaulio rekordą
2021-08-05
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Londonas. Viename Kornvalio ūkių buvo sutriuškintas penkis metus išsilaikęs pasaulio avių kirpimo rekordas, o nugalėtojas savo pergalę skyrė nuo genetinės ligos mirusiai dukrai atminti.

Avių kirpėjas ir ūkininkas iš Oksfordšyro (Jungtinė Karalystė) Stuart‘as Connor‘as (Stiuartas Konoras) per devynias valandas apkirpo 872 ėriukus ir pagerino pasaulio rekordą (867 ėriukai), kuris penkis metus priklausė airiui Ivan‘ui Scott‘ui (Aivenui Skotui). Nugalėtojas per valandą apkirpdavo vidutiniškai po 96 gyvūnus.

Kaip skelbia portalas „Farmers Weekly“, per pirmas dvi varžybų valandas S. Connor‘as apkirpo 193 gyvūnus, vėliau per tris 1 val. 45 min. trukmės seansus įveikė dar 511 avis. Per paskutinį kirpimą vyrui pavyko apkirpti 168 ėriukus, o susumavus rezultatus paaiškėjo naujas pasaulio rekordas. Vyras automatiškai pagerino ir Didžiosios Britanijos daugiausiai per devynias valandas apkirptų ėriukų rekordą, kuris priklausė jam nuo 2019 metų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

S. Connor‘as pergalę skyrė savo dukrai Grace (Greisei), kurios gyvybę 2018 m. pasiglemžė reta genetinė liga, pažeidžianti ląstelių mitochondrijas. Jis su žmona renka lėšas labdaros organizacijai, skirtai kovai su šiuo susirgimu, kad padėtų kitoms nukentėjusioms šeimoms. Iki šiol ūkininko komanda, pasivadinusi „Team Grace“, labdarai surinko daugiau kaip 65 tūkst. svarų sterlingų (apie 76 tūkst. eur.).

Pasaulio avių kirpimo įrašų draugija pranešė, kad tai buvo antras istorijoje rekordinis pasiekimas, kuris dėl COVID–19 pandemijos buvo transliuojamas per „Zoom“ platformą teisėjų komisijai stebint nuotoliniu būdu. 

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai