Berlyne atidarytas didžiausias Europoje akvaponinis ūkis
2015-05-25

Berlynas. Pastaraisiais metais vis daugiau sodininkystės entuziastų iš viso pasaulio perkonstruoja savo šiltnamius ir įsirengia ekologiškas akvaponikos sistemas. Tai hidroponikos (augalų auginimo vandenyje) ir akvakultūros (vandeninių gyvūnų auginimo) derinys.

Žuvų išskirtos atliekos surenkamos ir naudojamos kaip augalų trąšos. Mainais augalai filtruoja vandenį, kuris leidžiamas atgal į žuvų rezervuarą, kur apykaitos ciklas kartojamas iš naujo, rašo Vokietijos žiniasklaida.

Berlyne balandžio mėnesį lankytojams duris atvėrė didžiausias iš visų Europos miestų akvaponinis ūkis, kuris, kaip teigiama, pajėgus per metus pagaminti 25 tonų žuvų ir 30 tonų daržovių. Jo privalumas tas, kad suvartoja daug mažiau vandens ir energijos negu įprastai reikalinga tradiciniam ūkiui.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Gautas derlius, vadinamieji mikrožalėsiai (microgreens), turtingi įvairių maistinių medžiagų, parduodami ūkio parduotuvėlėje. „Mikrožalėsiai yra šviežiai sudaiginti augalėliai, daug skanesni ir švelnesni už paprastas daržoves", - sakė vienas iš patyrusių ūkio daržininkų Maksimiljanas Švarcas (Maximilian Schwarze).

Berlyno akvaponinio ūkio misija yra gaminti aukštos kokybės sumaniuosius maisto išteklius. „Turiu viziją visiems suteikti galimybę mėgautis tvariai pagamintu maistu, be to, norėčiau sukurti franšizės sistemą, kur daug miesto ūkininkų galėtų pasiekti jų produkcijos norinčius vartotojus, sieksime bendradarbiauti ir su dideliu prekybos tinklu. Tai mūsų strateginiai tikslai", - žiniasklaidai teigė „EFK Farm Systems" generalinis direktorius Nikolas Leškė (Nicholas Leschke).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai