Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Baltijos šalys – už rusiškų grūdų importo į ES uždraudimą

Vilnius. „Baltijos šalys pritartų Rusijos ir Baltarusijos grūdų importo į Europos Sąjungą įtraukimui į ES sankcijų paketą“, –  pranešė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Jis trečiadienį su Estijos klimato ministru Kristenu Michalu ir Latvijos susisiekimo ministru Kasparu Briškensu aptarė klausimą dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimo.

„Sutarėme, kad visus veiksmus būtina koordinuotis tarpusavyje vengiant pavienių nacionalinių iniciatyvų ir toliau keistis informacija transporto sektoriaus klausimais, tiek grūdų, tiek kitais“, – pridūrė M. Skuodis.

Bioversija 2024 04 15 m7

Pasak M. Skuodžio, per Lietuvą tranzitu pervežama nedaug rusiškų grūdų, daugiausiai jų gabenama per Latviją, ir tai yra didelė problema.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas anksčiau teigė, kad ES sankcijos maisto produktams iš Rusijos netaikomos, tačiau grūdų įvežimą į Bendriją būtų galima apriboti draudimais, susijusiais su transportu, nors priimti tokį Briuselio sprendimą būtų sudėtinga.

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas gruodį ragino stiprinti kontrolę Lietuvos pasienyje su Latvija, kad rusiški grūdai nepatektų į Lietuvą. Jo teigimu, iš Rusijos į Latviją iki šiol įvežta apie milijonas tonų grūdų. 

K. Navicko teigimu, yra rizikos, kad rusiški grūdai gali būti įvežami į Lietuvą klastojant jų kilmės dokumentus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos