Baltijos šalys ir Lenkija ketina kurti ypatingąją zoną prekiauti kiauliena
2015-07-31

Vilnius. Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija kuria ypatingąją zoną prekybai kiauliena iš regionų, kur siaučia afrikinis kiaulių maras. Pagal šią prekybos schemą užkrėsti regionai galės prekiauti kiauliena tarpusavyje, todėl bus pagyvinta prekyba, o Lietuvos ūkininkai galėtų brangiau parduoti produkciją.

„Šiuo metu iš trečios zonos niekur negalima vežti kiaulienos, iš antros - gyvų kiaulių negalima. Europos Komisija pažadėjo, kad leis mums tarp tų zonų judėjimą. (...) Iš trečios zonos Lietuvoje galės į kitų užkrėstų šalių trečiąsias zonas gabenti produkciją, iš antros - gyvas kiaules į kitas antras zonas", - sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius.

Jis aiškino, kad taip būtų pagyvinta prekyba, o tai ypač naudinga Lietuvai, nes aplinkinėse valstybėse dėl maro kainos nekrito.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Mūsų ūkininkai, ypač iš trečios zonos, galėtų brangiau parduoti produkciją. Mes Europos Komisijai sakėme, kad dėl maro labai krito kainos trečiojoje zonoje, o latviai, estai ir lenkai sakė, kad pas juos nepasikeitė. Vadinasi, pas mus kažkurioje grandyje atsirado manipuliavimas kaina", - tikino veterinarų vadovas.

Pasak J.Miliaus, tarp zonų keliaujanti mėsa bus pažymėta atskiru ženklu, nurodančiu, kad jos judėjimas yra apribotas.

Estijos žemės ūkio ministerijos vicekancleris Toomas Kevvai pranešė BNS, jog deryboms pavykus, apie jų rezultatus rugsėjį planuojama pranešti Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės tarybai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai