Baltarusijoje – gigantiško komplekso statybos
2019-03-18

Minskas. Baltarusijos vyriausybė Minsko srityje oficialiai pradėjo statyti milžinišką grūdų perdirbimo kompleksą, skirtą gaminti įvairias amino rūgštis ir iki 1 mln. tonų gyvulių pašarų per metus.

Į objektą bus investuojama 649 mln. eurų, numatomos pajamos sieks apie 6,2 milijardo eurų per metus. Žadama, kad šis kompleksas visą šalies grūdų pramonę pakels į naują technologijų plėtros lygį, rašo world-grain.com.

Projektą kartu vysto Baltarusijos vyriausybės ir Kinijos bendrovės CITIC grupės įmonė, specialiai įsteigta valstybinė Baltarusijos nacionalinė biotechnologijų korporacija (BNBC). Kinijos eksporto ir importo bankas jau suteikė 648 mln. JAV dolerių paskolą, o kitas išlaidas turės padengti kiti investuotojai.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Naujasis gamybos kompleksas per metus apdoros 250 000 tonų grūdų, visų pirma kviečių ir kvietrugių, pagamins 64 700 tonų lizino, 5 900 tonų treonino, 1300 tonų triptofano, 23 000 tonų glitimo, 99 000 tonų lizino turinčių pašarų, 15 000 tonų amonio sulfato kristalų ir 10 000 tonų skysto amonio sulfato. Amino rūgštys yra būtinas ir saugiausias baltymų šaltinis ūkinių gyvūnų mitybai subalansuoti.

Baltarusija jau dabar per metus eksportuoja žemės ūkio produktų, kurių vertė yra 5 mlrd. JAV dolerių, teigė Baltarusijos ministro pirmininko pavaduotojas Mihailas Rusyi. Kita vertus, šalis importuoja amino rūgštis vidaus pašarų pramonės reikmėms už 200 milijonų JAV dolerių per metus. Naujas projektas leistų šaliai beveik atsisakyti importo šiame segmente, o bendras žemės ūkio eksportas padvigubėtų.

„Gamybos kompleksą sudarys 14 gamyklų ir yra potencialas toliau didinti gamybos pajėgumus“, - sakė M.Rusyi. Kompleksas bus statomas trimis etapais. Jį planuojama pradėti eksploatuoti 2021 m.

Naujasis kompleksas užims 160 hektarų, o 300 000 hektarų bus naudojami auginti kviečius, kvietrugius ir kitas žaliavas. Kad gamyba būtų nepriklausoma nuo bendro energijos tinklo, investuotojai taip pat planuoja statyti 25 MW galios šiluminę jėgainę. Baltarusijoje projektas neoficialiai vadinamas „šimtmečio statyba“, nes anksčiau tokio masto statybų žemės ūkio sektoriuje nebuvo.

Šaltinis Baltarusijos vyriausybėje, nenorėjęs būti įvardintas, sakė, kad didžiausia BNBC pardavimo rinka bus Rusija. Jis paaiškino, kad per pastaruosius kelerius metus kaimyninėje šalyje labai išaugo amino rūgščių paklausa. Ukraina taip pat taps svarbia rinka, o eksporto į Kiniją ir Europos Sąjungą perspektyvos lieka gana neaiškios.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai