B. Geitsas pradeda vištų auginimo Afrikoje kampaniją
2016-06-14

Niujorkas. Programinės įrangos milžinės „Microsoft" steigėjas Bilas Geitsas (Bill Gates) pradeda vištų auginimo kampaniją, kuria siekia padėti ypač skurdžioms Juodosios Afrikos šeimoms. Milijardierius ir filantropas teigia, kad paukščių auginimas ir pardavimas gali būti veiksmingas būdas dideliam skurdui įveikti, praneša BBC.

Jungtinių Tautų skaičiavimais, didžiuliame skurde gyvena 41 proc. Juodosios (kitaip - Subsacharinės) Afrikos gyventojų. Projekto plane pažymima, kad vištų veisimas nereikalauja daug išlaidų ir toks verslas yra pelningas skurdžioms šeimoms, o vištų kiaušiniai yra naudingi vaikų sveikatai.

„Gali atrodyti juokinga, bet man iš tikrųjų patinka ši vištų veisimo idėja", - pareiškė B. Gatesas. Jis žada regionui pateikti 100 tūkst. vištų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Jo skaičiavimais, vos 5 dedekles vištas turintis ūkininkas per tris mėnesius jų skaičių gali padidinti iki 40-ies. Vištos vakarinėje Afrikos dalyje paprastai parduodamos po 5 JAV dolerius. Taigi metinės ūkininko pajamos gali viršyti 1 tūkst. JAV dolerių, tuo tarpu skurdo riba yra maždaug 700 JAV dolerių.

Projekto tikslas - padėti 30 proc. kaimo vietovių šeimų Užsachario Afrikoje auginti sveikas, paskiepytas vištas. Šiuo metu šią veiklą vykdo tik maždaug 5 proc. tokių šeimų.

Prieš metus B. Gatesas paskelbė planuojantis Azijos ir Afrikos šalyse pastatyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, siekdamas mažinti vaikų mirtingumą ir užkirsti kelią tokių ligų kaip Ebola epidemijoms.

„Interfax"-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai