Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Austrijos karvės varpelius keičia į GPS seklius

Viena. Vieno ūkininko karvės vakarinėje Austrijos dalyje savo tradicinius varpelius pakeis GPS sekliais po to, kai vieno atostogų namelio savininkas pasiskundė, kad triukšmas erzina jo svečius.

Atrodytų, kad švelnus karvių varpelių tilindžiavimas yra tokia pat neatsiejama Alpių kraštovaizdžio dalis, kaip ir didingos kalnų viršūnės bei mediniai kaimo nameliai, tačiau šis triukšmas atostogų namelio savininką Giunterį Friką (Guenter Frick) praėjusią vasarą privertė pareikšti kaltinimus ūkininkui Engelbertui Lionglė (Engelbert Laengle).

Kaskart gerdamos vandenį iš metalinės girdyklos, įrengtos lauke netoli jo namelio vaizdingame Forarlbergo žemės Cvišenvaserio mieste šalia sienos su Šveicarija, karvės kelia „pragarišką triukšmą", tuomet pareiškė teismui G. Frikas.

Tačiau E. Lionglė, kurio šeima ūkininkavimu verčiasi jau 300 metų, tvirtino, kad varpeliai yra būtini, nes padeda surasti jo bandą.

Galiausiai susiginčijusiems kaimynams pavyko taikiai išspęsti savo nesutarimą: G. Frikas paklos 3 tūkst. eurų, kad karvėms būtų parūpinti tylūs sekimo įtaisai.

„Tikiuosi, naudotis GPS ūkininkui bus išties smagu", - pareiškė jis valstybiniam televizijos kanalui ORF.

Šiuo sprendimu „paisoma abiejų šalių interesų", pažymėjo E. Lionglė advokatas Josefas Lerchneris.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos