Australijos valdžia leido parduoti pieno ūkį kartu su 18 tūkst. karvių
2016-03-03

Kanbera. Australijos valdžia leido parduoti didžiausią ir seniausią šalies pieno ūkį Kinijos kompanijai už 280 mln. Australijos dolerių (180 mln. eurų). Tikimasi, kad sandėris bus sudarytas per keletą mėnesių, bet tik tuo atveju, jei kinų kompanija „Moon Lake" įvykdys Australijos mokestinius ir kitus reikalavimus.

Įsigydami „Tasmanian Land Company Ltd" pieno ūkį (jam dar priklauso „Van Diemen's Land Company (VDL)"), kinai turi prisiimti įsipareigojimą, kad visi VDL kompanijos darbuotojai išsaugos savo darbo vietas.

Kinijos kompanija pažadėjo investuoti į projektus, kurie prisidėtų ne tik prie Tasmanijos ekonominės padėties, bet ir sukurtų naujų darbo vietų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Per pastaruosius septynetą metų VDL tęsė rekordinę pieno gamybą - kasmet pagaminama nuo 3 iki 7,7 mln. kg pieno. VDL sudaro 25 ūkiai. Pavyzdžiui, „Woolnorth" ūkyje yra 12 karuselės tipoir viena eglutės tipo melžimo aikštelių. Didžiausioje karuselės tipo melžimo aikštelėje galima melžti iki 1800 karvių.

Kaip rašoma VDL tinklalapyje, šiuo metu 5 pieno fermas valdo keli bendrasavininkiai ūkininkai, o 8 fermos priklauso tiesiogiai ūkiui. Nuo 2010 m. „Woolnorth" pieno kreivė smarkiai kito dėl to, kad dauguma karvių turi veršiuotis rudenį.

Penkios „Togari" fermos naudoja eglutės tipo melžimo aikšteles, o jų tinklalapyje rašoma, kad trys pieninės iš penkių priklauso ūkininkams bendrasavininkiams, o 2 - tiesiogiai  ūkiui.

Anot VDL, likusios fermos naudoja eglutės tipo melžimo aikšteles, 2 iš jų priklauso bendrasavininkiams, o 5 tiesiogiai valdo ūkis.

Visos pieninės žaliavą tiekia Naujosios Zelandijos pieno kompanijai „Fonterra".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai