Australijos ūkininkę nuteisė už neteisėtą česnakų įvežimą
2019-09-17

Kanbera. Australijos česnakų pramonės asociacijos prezidentė ir ūkininkė 53-ų tasmanietė Leticija Ana Vare (Letetia Anne Ware.) neteisėtai importavo beveik 2200 česnakų galvučių iš Šiaurės Amerikos. Ir šis jos elgesys sukėlė pavojų visam Australijos žemės ūkiui.

Česnakai yra potencialūs bakterijų Xylella fastidiosa nešiotojai. Šios bakterijos kelia didelę grėsmę įvairų rūšių augalų biologiniam saugumui.

Bakterijos Xylella fastidiosa gali užkrėsti apie 200 skirtingų rūšių augalus. Tarp jų ir tokius svarbius, kaip vynuogės, saulėgrąžos, citrusiniai ir pan. Augalams užsikrėtus iš pradžių liga vystosi be matomų simptomų, kol galiausiai tam tikru momentu jie tiesiog nudžiūsta iš šaknų.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šios bakterijos 2015 m. tapo „kaltos“ dėl masinio alyvmedžių giraičių žuvimo Italijoje. Užsikrėtusius alyvmedžius teko iškirsti, ir šalies sodininkystės sektoriui tai atnešė didelių ekonominių nuostolių.

Tad pavojingas patogenas dabar yra visų šalių fitosanitarinių tarnybų dėmesio centre.

Australijos česnakų pramonės asociacijos prezidentė per 18 mėnesių 21 kartą importavo amerikietiškos ir kanadietiškos kilmės česnakus be nustatytų dokumentų ir fitosanitarinių tarnybų leidimų. Negana to, dar ji nurodė tiekėjams pažymėti česnakus kaip sėklinius ir skirtus sodininkams.

Moteris prisipažino kalta pagal 10 kaltinimo punktų ir atsistatydino iš asociacijos vadovės pareigų. Teismas išgirdo, kad ji, siekdama išvengti karantininės patikros, pasinaudojo keliomis elektroninės prekybos portalo paslaugomis, neteisingai deklaruodama pakuočių turinį, kaip „raštinės reikmenys“. Ji nuteista 11 mėnesių kalėjimo. Tiesa, moteris gali būti paleista po dviejų mėnesių, bet dar privalės sumokėti 2 tūkst. dolerių baudą. Apie šį įvykį rašė tokie leidiniai kaip "The Guardian", "Daily Mail" ir kt.

Leticija Ana Vare valdo „Tasmanijos gurmanų česnakų ūkį“ Midletone.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai