Australijoje leista šaudyti kengūras prie gyvulių girdyklų
2018-08-24
shutterstock.com nuotr.

Kanbera. Naujojo Pietų Velso valstijos (Australija) ūkininkams leista šaudyti kengūras, kurios plūsta į ūkius, ieškodamos vandens. Ši priemonė pasirinkta užtikrinti, kad vandens užtektų ūkininkų galvijams.

Kaip rašo news.sky.com, tankiausiai gyvenama Naujojo Pietų Velso valstija yra apimta didžiulės sausros. Šį sezoną regione užregistruotos sunkiausios oro sąlygas nuo 1965 metų. Sausra apėmusi apie 800 tūkst. kvadratinių kilometrų plotą (beveik prilygsta Turkijos teritorijai). Ūkiuose išdžiūvo vandens rezervuarai, pasėliai visiškai sunaikinti.

Ekspertai prognozuoja, kad sausra tęsis ir ateinančius tris mėnesius. Ūkininkams būtina nuspręsti, ar verta rizikuoti toliau laikyti gyvulius.

Vaderstad 12 05

Anot laikraščio „The Canberra Times“, kengūros apimtos streso, jos ieško maisto ir vandens, o tai reiškia, kad jos tampa drąsesnės ir mobilesnės.

Praėjusį mėnesį tūkstančiai kengūrų, ieškodamos maisto ir vandens, plūstelėjo į valstijos sostinę. Gatvėmis šuoliuojantys gyvūnai sukėlė rekordinį skaičių eismo įvykių.

Atšuoliavusios į ūkius, kengūros „okupuoja“ girdyklas, neprileisdamos prie vandens naminių galvijų. Valstijos valdžia padidino medžiojamų kengūrų kvotą ir supaprastinto medžioklės leidimų išdavimą (leidimus galima užsakyti internetu ar telefonu).

Sumedžiotų kengūrų mėsą leista naudoti ir nekomerciniais tikslais, įskaitant kaip medžioklės masalą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai