Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Australijoje gali baigtis „vieno dolerio už pieną“ era

Kanbera. Laikai, kai Australijos parduotuvėse litras pieno kainavo pigiau nei doleris, gali greitai pasibaigti. Taip šios šalies žiniasklaida įvertino žinią apie tai, kad dar viena Australijos pieno perdirbėja pereina į užsieniečių rankas. Kanados pieno milžinė „Saputo" nusprendė už 1,3 mlrd. Australijos dolerių (0,83 mln. Eur) įsigyti žemės ūkio kooperatyvą „Murray Goulburn".

Australų įmonę sandorio link pastūmėjo didėjančios skolos ir nepakankamas pieno tiekimas. „Murray Goulburn" valdybos pirmininkas Johnas Sparkas sakė, kad pardavimas yra geriausias pasirinkimas kooperatyvui, kurio padėtis pablogėjo dėl nesugebėjimo mokėti pakankamą pieno supirkimo kainą, kad būtų galima išlaikyti tiekėjus.

„Murray Goulburn" generalinis direktorius Ari Mervis teigė, kad bandyta išlaikyti kooperatyvą, tačiau superkant dvigubai mažiau pieno nei prieš dvejus metus, tai sunku pasiekti. „Murray Goulburn" kooperatyvui pieną tiekia 2600 ūkininkų.

Bioversija m7 2024 03 29

„Saputo" yra vienas iš 10 geriausių pasaulyje pieno perdirbėjų. „Saputo" netrukus taps didžiausia Australijos pieno gamintoja. Įmonės vadovas Lino Saputo leido suprasti, kad baigsis „pieno litro už vieną dolerį" prekybos centruose era. Verslininkas sakė nežinąs, kaip buvo skaičiuojama „vieno dolerio" pieno kaina.

L. Saputo atkreipė dėmesį, kad parduotuvių lentynose yra vandens, kurio litras kainuoja 3 dolerius (1,91 Eur) ir gaiviųjų gėrimų už 5 dolerius (3,20 Eur). Jis sakė abejojantis, kad vienas doleris (0,64 Eur) už vieną litrą pieno yra teisinga vertė, turint galvoje ūkininkų atliekamą darbą.

Pirkėjai per keletą metų įprato didžiuosiuose prekybos centruose įsigyti pieno gamintojų prekės ženklais nepažymėto pieno, kurio litras kainuoja vieną dolerį. Prekybos centrų atstovai teigė perkantys pieną iš perdirbėjų, todėl jų negalima kaltinti, kad per mažai sumokama ūkininkams už pieną.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos