Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Pasaulyje
Australijoje gali baigtis „vieno dolerio už pieną“ era

Kanbera. Laikai, kai Australijos parduotuvėse litras pieno kainavo pigiau nei doleris, gali greitai pasibaigti. Taip šios šalies žiniasklaida įvertino žinią apie tai, kad dar viena Australijos pieno perdirbėja pereina į užsieniečių rankas. Kanados pieno milžinė „Saputo" nusprendė už 1,3 mlrd. Australijos dolerių (0,83 mln. Eur) įsigyti žemės ūkio kooperatyvą „Murray Goulburn".

Australų įmonę sandorio link pastūmėjo didėjančios skolos ir nepakankamas pieno tiekimas. „Murray Goulburn" valdybos pirmininkas Johnas Sparkas sakė, kad pardavimas yra geriausias pasirinkimas kooperatyvui, kurio padėtis pablogėjo dėl nesugebėjimo mokėti pakankamą pieno supirkimo kainą, kad būtų galima išlaikyti tiekėjus.

„Murray Goulburn" generalinis direktorius Ari Mervis teigė, kad bandyta išlaikyti kooperatyvą, tačiau superkant dvigubai mažiau pieno nei prieš dvejus metus, tai sunku pasiekti. „Murray Goulburn" kooperatyvui pieną tiekia 2600 ūkininkų.

Bioversija 22 08 31

„Saputo" yra vienas iš 10 geriausių pasaulyje pieno perdirbėjų. „Saputo" netrukus taps didžiausia Australijos pieno gamintoja. Įmonės vadovas Lino Saputo leido suprasti, kad baigsis „pieno litro už vieną dolerį" prekybos centruose era. Verslininkas sakė nežinąs, kaip buvo skaičiuojama „vieno dolerio" pieno kaina.

L. Saputo atkreipė dėmesį, kad parduotuvių lentynose yra vandens, kurio litras kainuoja 3 dolerius (1,91 Eur) ir gaiviųjų gėrimų už 5 dolerius (3,20 Eur). Jis sakė abejojantis, kad vienas doleris (0,64 Eur) už vieną litrą pieno yra teisinga vertė, turint galvoje ūkininkų atliekamą darbą.

Pirkėjai per keletą metų įprato didžiuosiuose prekybos centruose įsigyti pieno gamintojų prekės ženklais nepažymėto pieno, kurio litras kainuoja vieną dolerį. Prekybos centrų atstovai teigė perkantys pieną iš perdirbėjų, todėl jų negalima kaltinti, kad per mažai sumokama ūkininkams už pieną.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos