
Buenos Airės. Argentina ieško pagalbos nuo istorinės sausros nukentėjusiems žemdirbiams. Viena iš priemonių – pagalbos fondas, skirtas dideliems šalies grūdų derliaus nuostoliams padengti.
Argentinos ekonomikos ministras Sergio Massa (Sergijus Masa) po susitikimo su pagrindinėmis šalies žemdirbių asociacijomis teigė, kad ministerija skirs ūkininkams apie 5 milijardus pesų (27 mln. JAV dolerių) paramos, rašo agriculture.com.
Numatytos ir kitos paramos priemonės: labiausiai nuo sausros nukentėjusiose vietovėse dirbantiems gamintojams stabdomas avansinio pajamų mokesčio mokėjimas, numatomos mažesnės palūkanų normos, didesnės subsidijos.
Argentina yra perdirbto sojų aliejaus ir sojų miltų eksportuoto lyderė pasaulyje bei užima trečią poziciją pagal kukurūzų eksportą. Šį sezoną dėl gegužę prasidėjusios sausros ūkininkai negalėjo laiku pasėti javų, o kai kurie žemės plotai tapo visai netinkami žemdirbystei.
Ūkininkai teigia, kad jau pastaruosius dvejus metus jaučia drėgmės stygių. Tikėtina, kad, dėl nekokybiško derliaus, dalis smulkių grūdų atiteks ne žmonių maistui, o gyvūnų pašarui.
Paskutinis 2022 metų ketvirtis Argentinoj buvo sausiausias maždaug 35 metus, apie 44 proc. sausesnis už įprastą ir 34 proc. sausesnis nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ukraina griežtina žemės ūkio eksporto kontrolę
2026-05-21 -
Ieško alternatyvų gyvūnams žymėti
2026-05-19 -
Kinija sutinka pirkti daugiau JAV žemės ūkio produkcijos
2026-05-19
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Kinai ruošia smūgį pasaulinei technikos rinkai
2026-05-18 -
Šliužams naikinti – naujai įregistruotas produktas
2026-05-08
Verslo informacija
-
Koronos virusas persikelia į žemės ūkį
2026-05-22 -
Univoq™ – apsaugok savo pasėlius, ūkį ir ateitį
2026-05-18 -
Kaip išsirinkti tinkamą žoliapjovę jūsų sklypui?
2026-05-06



(0)