Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Pasaulyje
Argentinos ūkininkams – milijoninė parama
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Buenos Airės. Argentina ieško pagalbos nuo istorinės sausros nukentėjusiems žemdirbiams. Viena iš priemonių –  pagalbos fondas, skirtas dideliems šalies grūdų derliaus nuostoliams padengti.

Argentinos ekonomikos ministras Sergio Massa (Sergijus Masa) po susitikimo su pagrindinėmis šalies žemdirbių asociacijomis teigė, kad ministerija skirs ūkininkams apie 5 milijardus pesų (27 mln. JAV dolerių) paramos, rašo agriculture.com.

Numatytos ir kitos paramos priemonės: labiausiai nuo sausros nukentėjusiose vietovėse dirbantiems gamintojams stabdomas avansinio pajamų mokesčio mokėjimas, numatomos mažesnės palūkanų normos, didesnės subsidijos.

Bioversija 23 09 01 m7

Argentina yra perdirbto sojų aliejaus ir sojų miltų eksportuoto lyderė pasaulyje bei užima trečią poziciją pagal kukurūzų eksportą. Šį sezoną dėl gegužę prasidėjusios sausros ūkininkai negalėjo laiku pasėti javų, o kai kurie žemės plotai tapo visai netinkami žemdirbystei.

Ūkininkai teigia, kad jau pastaruosius dvejus metus jaučia drėgmės stygių. Tikėtina, kad, dėl nekokybiško derliaus, dalis smulkių grūdų atiteks ne žmonių maistui, o gyvūnų pašarui.

Paskutinis 2022 metų ketvirtis Argentinoj buvo sausiausias maždaug 35 metus, apie 44 proc. sausesnis už įprastą ir 34 proc. sausesnis nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos