Airijoje susirūpinta nelaimingais atsitikimais ūkiuose
2017-12-15

Dublinas.  Šiemet Arijos žemės ūkio sektoriuje žuvo 21 žmogus. Nuo 1989 iki 2016 metų šios šalies ūkiuose užfiksuoti 522 tragiškos žūtys. Airijos ūkininkai ir saugumo ekspertai diskutuoja, kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių.

Šie klausimai buvo svarstomi Airijos nacionalinėje žemės ūkio saugos ir sveikatos konferencijoje. Ūkių saugos partnerystės komiteto pirmininko prof. Džeimsas Felanas (James Phelan) retoriškai klausė, ar ūkininkų gyvybės yra mažiau svarbios nei kitų visuomenės atstovų, rašo airių leidinys „Agriland".

Jis priminė, kad spalio mėnesį du žmonės žuvo, kai bandė likviduoti uragano Ofelija sukeltą žalą, vėliau įvyko dar vienas panašus įvykis, o prieš tai trys žmonės žuvo uragano metu.

Konferencijos metu J. Felanas informavo, kad nuo 1989 m. Iki 2016 m.  žemės ūkyje užregistruotos 522 žūtys. Profesorius teigė, kad pagrindinė mirčių priežastis susijusi su mašinerija, taip pat išskyrė dvi labiausiai pažeidžiamas asmenų grupes.

Anot jo,  67 metų ir vyresni ūkininkai nukenčia dažniau nei kitų amžiaus grupių atstovai. Dauguma žuvusiųjų yra galvijų augintojai, turėję kontaktų su mašinomis, gyvūnais, žmonėmis ir pastatais. Vyresnio amžiaus žmonės nejunta, kad jų greitis ir reakcija yra sulėtėję.

Kita dažnai nukenčianti grupė yra vaikai iki 15 metų. Daugiau kaip pusė jų žuvo, kai juos užkliudė judantis objektas, dažniausiai mašina. Vaikai dažnai paslysta, nukrenta, nuskęsta, uždūsta. Daugiau kaip 40 proc.  vaikų žūčių įvyko ne pačiame ūkyje. Dar vienas svarbus momentas: žemės ūkio technika yra vis didesnė, todėl daugėja aklų dėmių, t. y. pozicijų, kai vairuotojas nemato šalia esančių žmonių.

Lietuvoje per pastaruosius dešimt metų žemės ūkyje įvyko 1140 nelaimingų atsitikimų darbe. Sunkiai sužeisti 86, žuvo 52 asmenys.  Skaičiuojant mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe dažnumą (100 tūkst. darbuotojų) 2016 m. rodiklio lygis buvo 21,9, o tai yra 5,9 karto daugiau negu vidurkis šalyje (3,7).

Anot Valstybinės darbo inspekcijos, 12,7 proc. visų sunkių ir 20,5 proc. mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta neblaiviems darbuotojams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai