Airija: vaikui traktoriuje – ne vieta!
2014-11-20

Dublinas. Nuo 2015 m. Airijoje įsigalios naujos saugaus darbo taisyklės. Ūkininkai bus patraukti atsakomybėn, jei traktoriaus ar kitos žemės ūkio mašinos kabinoje veš jaunesnius nei 7 metų vaikus.

„Irish Farmers Journal" praneša, kad ūkininkai taip pat bus baudžiami be jokio įspėjimo, jei paliks neuždengtą kardaninį veleną ar srutų duobes. Per 2014 m. Airijos ūkiuose užregistruoti 24 mirtini įvykiai, trys ketvirtadaliai nelaimių susijusios su transporto priemonėmis ir kita technika.

Apribojimai, draudžiantys vežti vaikus žemės ūkio technika, papiktino tuos, kuriems bus taikomos naujos taisyklės. „Pakeitimai priimti be išankstinio suderinimo su ūkininkų organizacijomis. Be to, tyrimai rodo, kad geriausias būdas pagerinti saugumą ūkiuose, pakeisti blogus žmonių įpročius yra švietimas ir mokymas", - su permainomis nesutinka ūkininkų sąjungos atstovai.

Paskatinti išreikšti savo nuomonę viename iš socialinių tinklų, ūkininkai nevyniojo žodžių į vatą: „Ar vaikams nesaugiau traktoriaus kabinoje? Kitu atveju, jie lakstys apie veikiančią mašiną", „Kiek vaikų žūna, sėdėdami traktoriaus kabinoje?", „Laikykite savo vaikus atokiau nuo laukų, jų neturėtų būti darbo vietoje. Juk vaikai nežaidžia ant gamyklos grindų ir nesėdi ant frezavimo staklių", „Aš nuo mažens važinėju traktoriumi, tačiau sutinku, kad vaikams ten ne vieta. Nežinai, kada gali atsitikti nelaimė".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai