Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Airija: teigiami pokyčiai agrariniame sektoriuje augina žemės kainą

Dublinas. Airijoje vidutinė žemės ūkio paskirties žemės kaina pirmą pusmetį sudarė 9 500 eurų už akrą (23 474 Eur/ha), skelbia Airijos nekilnojamojo turto bendrovė „Sherry FitzGerald".  

Per pusmetį ši kaina padidėjo 0,3 proc. Įvertinus 2016 metų defliaciją, kainos iš esmės nepakito, rašo agriland.ie. Per 12 pastarųjų mėnesių (iki šių metų birželio) vidutinės žemės kainos buvo 1,5 proc. mažesnės.

Duomenys rodo, kad vėl kyla optimizmas dėl žemės ūkio paskirties žemės rinkos. Teigiama, kad kainos kritimas 2016 metais greičiausiai susijęs su ​​pelningumo sumažėjimu pieno ūkiuose.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Per pastaruosius šešis mėnesius šiame sektoriuje vėl išaugo optimizmas, ūkininkai pasinaudojo pieno kainų kilimu, o tai sukėlė paklausą žemės rinkoje. Gali būti, kad  antrą pusmetį tai pasireikš tvirtesniu žemės kainų infliacijos lygiu", - „Sherry FitzGerald" pranešimu remiasi agriland.ie.

Pirmą pusmetį labiausiai pabrango ariama žemė. Jos kaina padidėjo 0,8 proc., o vidutinė kaina buvo 11 400 eurų už akrą (28 169 Eur/ha). Pievų kaina išliko stabili.

Pieno kainų augimas ūkininkams sudarė galimybes daugiau pinigų skirti žemei. Nekilnojamojo turto ekspertai mano, kad ūkininkai metų pabaigoje galės investuoti į naujus žemės sklypus. Žemės savininkai, šalia kurių yra pieninkystės ūkiai, gali tikėtis sulaukti pasiūlymų išnuomoti žemę ir taip padidinti žemės nuomos kainą.

Tačiau daugelis ūkininkų šiais metais dėl „Brexit" ir neapibrėžtumo dėl ateities atsargiai perka žemę. Jie taip pat yra susirūpinę dėl tolesnės perspektyvos ir 2020 m. Bendrosios  žemės ūkio politikos struktūros  ir priemonių.

Airija jau keletą metų vadinama šalimi, kurioje žemės ūkio paskirties žemė yra viena brangiausių pasaulyje. Tačiau kai kuriose ES šalyse ji dar brangesnė. Pavyzdžiui, Olandijoje vienas žemės ūkio paskirties žemės hektaras vidutiniškai kainuoja 36 tūkst.eurų, o didžiausia kaina siekia 57 tūkst. eurų už hektarą.  

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos