BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Airiai rengiasi normuoti bulves
Asociatyvi nuotr.

Dublinas. Dėl prasto praėjusių metų bulvių sezono ir labai smarkiai vėluojančio šiųmečio sodinimo Airijoje mažėja produkcijos kiekis. Dėl to pirkėjai įspėjami, kad „antrosios duonos“ pardavimas gali būti normuojamas.

Tikėtina, kad Airijos pirkėjai šią vasarą ras tuščias lentynas, mat dėl itin lietingų orų bulvės naujam derliui pradėtos sodinti labai vėlai. O dėl sausros 2023 m. gegužę ir birželį pernykštis derlius mažesnis 10 proc.

Kaip sakė Veksfordo bulvių augintojas ir Airijos ūkininkų asociacijos Bulvių komiteto pirmininkas Sean`as Ryan`as (Šonas Ryanas), neįprastai stiprus lietus neleido laiku pradėti bulviasodžio. Šį pavasarį Airijos ūkininkai bulves galėjo sodinti tik balandžio pabaigoje, o normaliais metais darbai prasidėdavo jau nuo vasario pabaigos ir tęsdavosi iki kovo pabaigos.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Dėl to pasiūla bus labai ribota. Bus tuščių lentynų“, – perspėjo bulvių augintojų atstovas.

Valdžios įstaigos jau pradeda informuoti pirkėjus apie nuo liepos įvedamą normuotą bulvių prekybą – mažės bulvių maišų dydis.

Pasak S. Ryan`o, dėl susidariusios situacijos prekybos centrai turi remti augintojus, nutraukdami praktiką reklamuoti airišką produkciją sumažintomis kainomis. Bulvių augintojai susiduria su padidėjusiomis sąnaudomis dėl augančių žaliavų kainų. Be to, investicijų prireikė įrengti drėkinimo sistemoms, kad būtų galima sumažinti vasaros sausros padarinius.

Per pastarąjį dešimtmetį šalis prarado daug bulvių augintojų.

Bulvės dažnai siejamos su Airija, deja, bet pirmiausiai dėl 19-ame amžiuje kilusio „didžiojo bulvių bado“, kurį sukėlė trejus metus trukęs bulvių ligos maro protrūkis. Tuomet bulvėmis apsodinti plotai sumažėjo 8 kartus, dėl bado ir ligų išmirė pusė milijono gyventojų, šimtai tūkstančių emigravo.

Šaltinis: www.thejournal.ie
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos