Agromiškininkystė – būdas ūkininkauti tvariau ir pelningiau
2013-10-11

Londonas. Miško-ganyklinės sistemos, apjungiančios žalienas, krūmus ir medžius, gali tapti keliu į tvarią gyvulininkystę, rašo portalas „Science Daily".

„Pirkėjai reikalauja maisto produktų, pagamintų tvaresniais ir etiškais metodais, - teigia Kembridžo universiteto prof. Donaldas Brumas (Donald Broom), naujo tyrimo vadovas. - Miško-ganyklinė sistema ne tik išsprendžia šią problemą, bet ir yra produktyvesnė sistema ilguoju laikotarpiu."

Specialistai tvirtina, kad mišri augmenija ganyklose yra naudingesnė dirvožemiui ir geriau sulaiko drėgmę. Miškai-ganyklos taip pat traukia kenkėjais mintančius gyvūnus, sumažina šiltnamio dujų išmetimą į atmosferą, pagerina gyvulių savijautą ir išsaugo didesnę bioįvairovę. Be to, žolynai ir medžių lapai bei ūgliai užtikrina gyvuliams didesnį maisto kiekį tame pačiame plote, palyginant su įprastomis ganyklomis. Medžių pavėsis kartu yra prieglobstis ir veikia kaip gyvulių stresą mažinantis veiksnys.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tokio tipo ganyklos kol kas sėkmingai išbandytos tropiniuose pasaulio regionuose: Australijoje bei Kolumbijoje, kur žolės ir krūmo Leucaena derinys padidino kietųjų maisto medžiagų kiekį trečdaliu, o išgaunamų baltymų apimtis - 64 procentais. Paaiškėjo, kad taikant šią sistemą primilžiai iš vienos karvės padidėjo 3,5-4,3 kg.

„Akivaizdu, kad miškai-ganyklos padidina bioįvairovę, pagerina gyvulių savijautą bei pagerina augintojų darbo aplinką, tuo pačiu leisdamos daugiau uždirbti. Kitas žingsnis - išmokyti ūkininkus naudoti šį patikrintą ir tvarų gyvulininkystės modelį."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai