Basf a1 08 12 23 Basf m1 08 12 23
Pasaulyje
Agrochemijos verslo gigantų sandoriai

Miunchenas. Europos ir Amerikos aplinkosaugininkai ir politikai baiminasi, kad planuojamas Vokietijos chemijos ir farmacijos milžinės „Bayer" ir jos konkurentės BASF sandoris sukurs pasaulinį sėklų ir pesticidų gigantą, kuris įgytų pernelyg daug galios maisto grandinėje.

Vokietijos chemijos ir farmacijos milžinė „Bayer", planuojanti perimti JAV sėklų gamintoją „Monsanto", parduoda dalį savo agrochemijos verslo konkurentei BASF.

„Bayer" parduoda amonio gliufosinato herbicido gamybos verslą (prekės ženklai „Liberty", „Basta" ir „Finale"), augalų sėklų padalinius (Šiaurės Amerikoje - „InVigor" hibridinių rapsų, Europoje - aliejinių rapsų,  Amerikoje ir Europoje - medvilnės, Šiaurės ir Pietų Amerikoje - sojų) ir susijusią mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklą. Sandorio vertė siekia 5,9 mlrd. eurų.

Bioversija 23 09 01 m7

Šis sandoris bus įgyvendintas tik tuo atveju, jeigu konkurencijos institucijos leis susijungti kompanijoms „Bayer" ir „Monsanto".

Parduodamų „Bayer" padalinių įplaukos 2016 metais sudarė maždaug 1,3 mlrd. eurų. Įgyvendinus „Bayer" ir BASF sandorį būtų sukurtas pasaulinis sėklų ir pesticidų milžinas, kurio metinės įplaukos sudarytų maždaug 23 mlrd. eurų, o susijungusioje įmonėje dirbtų 140 tūkst. žmonių.

Kiek anksčiau šį mėnesį Europos Komisija (EK) pareiškė, jog laikinai sustabdys tyrimą dėl „Bayer" planuojamo „Monsanto" perėmimo už 66 mlrd. JAV dolerių, nes nori suteikti įmonėms laiko pateikti naują informaciją.

AFP-BNS, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos