A. Abromavičius: trąšų kainos Ukrainoje užkeltos 26-74 proc.
2015-08-27

Kijevas. Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius pareiškė, kad trąšų kainos šalyje yra užkeltos net 26-74 proc., dėl to žemdirbiams sudėtinga tinkamai atlikti būtiniausius žemės darbus.

„Trąšos mūsų šalyje kainuoja 26-74 proc. brangiau negu pasaulyje dėl dirbtinų apribojimų. Ūkininkai finansuoja monopolininkus", - parašė ministras socialinio tinklo „Twitter" paskyroje. Jis palygino įvairių rūšių trąšų kainas.

A. Abromavičiaus duomenimis, tona amoniako Ukrainoje kainuoja 556 JAV dolerius (be PVM), o Juodosios jūros FOB* sąlygomis kaina sudaro 375 JAV dolerius (atitinkamai 488 ir 329 Eur). Karbamido kaina šalyje siekia 341, o Juodosios jūros FOB sąlygomis - 271 JAV dolerį (atitinkamai 299 ir 238 Eur). Amonio salietros kaina vidaus rinkoje sudaro 328 JAV dolerius, FOB - 188 JAV dolerius (atitinkamai 288 ir 165 Eur).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Rugpjūčio viduryje Ukrainos premjeras nurodė Energetikos ir angliakasybos, Agrarinės politikos ir maisto bei Ekonominės plėtros ir prekybos ministerijoms parengti šalies azoto trąšų gamybos prognozes, o taip pat įvertinti šių trąšų importo poreikį, kad būtų užtikrintas būtinas jų kiekis žemės ūkio lauko darbams atlikti. Žemės ūkio ministerijos duomenimis, šiais metais žemdirbiams trūksta apie 300 tūkst. tonų trąšų.

MŪ inf.

*FOB (Free On Board) - franko laivo denis - pagal šį terminą pardavėjas neapmoka pagrindinio transportavimo išlaidų ir perduoda visus įsipareigojimus pirkėjui, kai prekės yra įkeliamos per laivo bortą nurodytame išsiuntimo uoste. Pardavėjas įsipareigoja pristatyti prekes į pirkėjo nurodytą laivą ir gauti muitinės leidimą išvežti prekes.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai