J. Olekas: naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė
2020-02-11
Europos Parlamento narys Juozas Olekas (ES nuotr.)

Šiuo metu aktyviai diskutuojame apie Europos Žaliąjį kursą - ES augimo strategiją, kuri turi ne tik neutralizuoti mūsų poveikį klimatui, ir sustiprinti aplinkos ir bioįvairovės apsaugą, bet ir užtikrinti Europos žmonių gerovę.  

Bendroji žemės ūkio politika, kaip esminė Naujojo žaliojo kurso dalis, taip pat turės siekti didesnio aplinkosauginio, ekonominio ir socialinio tvarumo. Tai reiškia, kad ji turės stiprius aplinkosauginį ir bioekonominį aspektus, tačiau drauge turės skatinti gyvybingų kaimo vietovių vystymąsi, užtikrindama teisingas pajamas ūkininkams ir kaimo gyventojams.  

Tačiau socialinio ir ekonominio tvarumo, būtinų Žaliojo kurso sėkmei, mes nepasieksime, jei žemdirbiai skirtingose ES šalyse ir toliau už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį.

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse žemdirbiai, dirbantys pagal tuos pačius reikalavimus, užtikrinantys aukštus maisto saugos ir kokybės, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės standartus, vis dar gauna tiesiogines išmokas, kur kas mažesnes už Europos Sąjungos vidurkį. Naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė.

Siekiant išsaugoti mūsų planetą ir mūsų vaikų ir anūkų ateitį mes privalome užtikrinti ir teisingumą, lygias ir sąžiningas galimybes visiems Europos žemdirbiams – taip pat ir vienodai teisingas tiesiogines išmokas.

Juozas Olekas, EP narys

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(13)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Ukius

  Čia pasiūlymas, o ne dokumentas.

 • b Ukiui

  Gal galit įkelti į dokumentą nuorodą apie "Pievas turėtų sudaryti varpinės, ankštinės ir žydinčios žolės."

 • Smulki ukininke

  Dar galetu padaryti kad musu karves ir verselius vilkai galetu laisvai pjauti isdraskyti musu verselius i gabalus ir po laikus istasyti po to galetu leisti kad pjautu vilkai mus zmones kaimo pensininkus veliau musu vaikus kurie dar uzsilike kaime o po to na nezinau vilkai galetu pjauti visa kas gyva kaime kam reikia musu kaimieciu tegul pjauna mus visus kad tik vilkai gyvuotu ir sotus butu .

 • Ūkiui

  Teisingai. Dar Vilkams padaryti skerdyklas gyventojų kiemuose, o šernams šėryklas. Ir t.t.

 • ukius

  Jokie čia pezalai, pažiūrėk intensyvios žemdirbystės rajonus, Joniškį, Radviliškį ir taip toliau. Jei nieko nedarysime tai tik blogės situacija ateityje. Manau, kad Lietuvos valdžia ir Europos sąjunga bus protingesnė ir atsižvelgs į dabartines problemas, ir sukurs griežtesnius reikalavimus aplinkosauginiu atžvilgiu. Gana lobti ateities sąskaita. Tas 3 ar 5 proc. nuo deklaruoto ploto į bankrotą nei vieną nenuves, bet leis, bent trumpam, aplinkai pailsėti.

 • Sa

  Nėra pas mus bekraščių ariamos žemės masyvų, todėl turi paukščiai kur perėtis, bitutės iš kur medų nešti - pezalai.

 • va koks

  laimingas ''ausinis šaukštelis''

 • Ukiis

  Paziūrėk kokie monokultūriniai laukai pasidarė. Nei paukščiams kur perėti, nei kur bitutėms medų rinkti.

 • a

  SAPNUOJA

 • ukiui

  nu tu fainas isimtis ekologiniams, siukslininkams siukslinti tersti dirvas kaimynui zalia zole, buk gudrus bet teisingas - mulciuoti ir gauti ismokas - sopkininkas :)))

 • Ukius

  Jei Lietuvai dar nors kiek rūpi mūsų gamta, dirvožemis, tai nuo 2021 metų žalinimo reikalavimui įtraukti reikalavimą, kad kiekvienas ūkis, bet 3 proc. nuo dirbamo ploto skirtų pievoms. Pievas turėtų sudaryti varpinės, ankštinės ir žydinčios žolės. Būtų privalomą tą patį plotą išlaikyti 2 metus. Nenaudoti jokių trąšų, augalų apsaugos produktų. Nešienauti, nebent tik nusmulkinti, bet reikia žinoki, kada būtų mažiausiai žalos gyvajai gamtai. Tokiu būdu bent šiek tiek sumažintume dirvožemio degradaciją, bioįvairovės mažėjimą ir aplinkos teršimą. Turim patys būti iniciatyvus, o ne laukti ką lieps Europos sąjunga. Išimtį taikyti ekologiniams ūkiams, nes jie ir taip labai prisideda prie gamtos išsaugojimo.

 • to ed

  ji mano kitaip nes karvės nuo arklio neatskiria.

 • Ed

  Maldeikienė mano kitaip visiškai kitaip

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai