J. Olekas: naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė
2020-02-11
Europos Parlamento narys Juozas Olekas (ES nuotr.)

Šiuo metu aktyviai diskutuojame apie Europos Žaliąjį kursą - ES augimo strategiją, kuri turi ne tik neutralizuoti mūsų poveikį klimatui, ir sustiprinti aplinkos ir bioįvairovės apsaugą, bet ir užtikrinti Europos žmonių gerovę.  

Bendroji žemės ūkio politika, kaip esminė Naujojo žaliojo kurso dalis, taip pat turės siekti didesnio aplinkosauginio, ekonominio ir socialinio tvarumo. Tai reiškia, kad ji turės stiprius aplinkosauginį ir bioekonominį aspektus, tačiau drauge turės skatinti gyvybingų kaimo vietovių vystymąsi, užtikrindama teisingas pajamas ūkininkams ir kaimo gyventojams.  

Tačiau socialinio ir ekonominio tvarumo, būtinų Žaliojo kurso sėkmei, mes nepasieksime, jei žemdirbiai skirtingose ES šalyse ir toliau už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse žemdirbiai, dirbantys pagal tuos pačius reikalavimus, užtikrinantys aukštus maisto saugos ir kokybės, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės standartus, vis dar gauna tiesiogines išmokas, kur kas mažesnes už Europos Sąjungos vidurkį. Naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė.

Siekiant išsaugoti mūsų planetą ir mūsų vaikų ir anūkų ateitį mes privalome užtikrinti ir teisingumą, lygias ir sąžiningas galimybes visiems Europos žemdirbiams – taip pat ir vienodai teisingas tiesiogines išmokas.

Juozas Olekas, EP narys

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai