D. Trumpa: perdirbėjai šiemet konkuruos dėl žaliavos
2017-01-31

Vilnius. Šalies pieno perdirbėjai šiais metais konkuruos dėl pieno žaliavos, sako pieno perdirbimo bendrovės „Rokiškio sūris" vadovas. Anot Daliaus Trumpos, „Lidl" atėjimas didino konkurenciją mažmeninėje rinkoje, ir tai mažino įmonės pelną.

„Galiu prognozuoti, kad pirmą šių metų pusmetį nieko nedarant ir parduodant tą patį kiekį pieno, gausi 20 proc. augimą. Problema ta, kad per krizę regione sumažėjo pieno gamyba. Baltijos šalys yra ta zona, iš kurių perkame pieną kaip žaliavą ir iš toliau atsivežti negalime, nes tai yra riba ekonomiškai. Regione žaliavos kiekis sumažėjo, o gamintojų skaičius - ne, todėl konkurencija dėl žaliavos didės ir tai atsispindės didesnėse sąnaudose ir duos mažesnius pelnus", - antradienį SEB banko makroekonominės apžvalgos pristatyme kalbėjo „Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

„Iš kitos pusės, konkurencija dėl „Lidl" atėjimo mažmeninėje rinkoje padidėjo, ir tai mums pasijautė mažesniais pelnais, nes prekybos tinklai niekada mūsų negailėjo, bet dabar pradėjo spausti ne tik iš principo, bet ir iš reikalo", - pridūrė jis.

Anot jo, kitas iššūkis įmonei 2017 metais bus atlyginimų augimas.

„Nors palyginti su ES mūsų atlyginimai yra žymiai mažesni, bet algų dedamoji savikainoje atitinka pasaulinį lygį, nes yra mažesnės investicijos nei Europos šalyse, ir tai mažina mūsų konkurencingumą užsienio rinkose", - kalbėjo D. Trumpa.

Jo teigimu, šiuo metu atlyginimai „Rokiškio sūrio" sąnaudose sudaro 7,8 proc., o 2008-aisiais šis rodiklis buvo nukritęs iki 4,5 procento.

Pasak D. Trumpos, perdirbėjų konkurencija dėl žaliavos yra palanki žemdirbiams.

„Geras dalykas iš viso to yra tai, kad kainos žemdirbiams yra labai didelės. Už tą patį litrą pieno šiuo metu galima gauti 78 proc. daugiau nei pernai birželį. Tikimės, kad dar keli mėnesiai ir žemdirbiai pradės investuoti į karvių bandas, o bankai į žemės ūkį žiūri palankiai, teikia finansavimą. Tai yra didžiausia viltis ir stabiliausia, svarbiausia grandis mūsų versle", - sakė „Rokiškio sūrio" vadovas.

D. Trumpos teigimu, dėl embargo praradus Rusijos rinką, pardavimai joje buvo iš dalies kompensuoti Tolimųjų Rytų, konkrečiai - Pietų Korėjos, Indonezijos, Filipinų ir Japonijos rinkomis, taip pat arabų šalimis.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai