Veterinarinė medicina - tarp daugiausia valstybinį finansavimą gavusių studijų programų
2012-09-05

Kaunas, rugsėjo 5 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademiją (VA) šiemet papildė 265 pirmakursiai ir 108 magistrantai. Akademijos kancleris prof. Henrikas Žilinskas (nuotr.) tokius priėmimo rezultatus vertina teigiamai.

„Esu patenkintas, kad esant tokiai didelei konkurencijai studijų rinkoje, Veterinarijos akademija turi gerus priėmimo rezultatus. Palyginti su praėjusiais metais įstojusiųjų dinamika yra teigiama. O tai, kad veterinarinė medicina pateko į daugiausia valstybinį finansavimą gavusių studijų programų dešimtuką ir užėmė jame devintąją vietą, mums yra labai geras įvertinimas", - sakė Veterinarijos akademijos kancleris.

LSMU VA pirmajame kurse veterinarinę mediciną šiemet studijuos 188 studentai (praėjusiais metais įstojo 172), iš jų 104 - valstybės finansuojamose vietose. Veterinarinės medicinos pirmosios pakopos (bakalauro) studijas pasirinko ir aštuoni Švedijos piliečiai.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Veterinarinės maisto saugos bakalauro studijas pasirinko 48 studentai, visi jie studijuos savo lėšomis.

Prof. H. Žilinskas džiaugiasi, kad atsigauna Gyvulininkystės technologijos fakultetas: „Nemažai metų gyvulininkystė kėlė daugiausia rūpesčių, bet šiemet jau galėsime sudaryti vieną ar net dvi grupes."

Į šį fakultetą įstojo 29 pirmakursiai. 17 jų mokestį už studijas padengs pati aukštoji mokykla, 4 mokės už mokslą patys, o 8 studijuos tikslinio finansavimo programos lėšomis. Būsimieji darbdaviai - paukštynai, žemės ūkio bendrovės, „Kauno grūdai".

Kodėl aukštoji mokykla nutarė finansuoti dalies  Gyvulininkystės technologijos fakulteto studentų studijas? „Sprendimas daliai studentų dengti studijų mokestį priimtas 2010-aisiais, kai susijungėme su Medicinos universitetu ir pradėjo funkcionuoti naujasis Sveikatos mokslų universitetas. Tais metais priėmimas į Gyvulininkystės fakultetą buvo beveik nulinis. Norinčiųjų studijuoti buvo, bet pagal konkurencinius balus jie negalėjo pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas, o mokėti už studijas patys nesutiko. Kadangi tai yra vienintelė tokia specialybė Lietuvoje, turime patyrusių dėstytojų, bazę, rektorate buvo priimtas sprendimas mokestį už studijas dengti iš savo lėšų, - paaiškino Veterinarijos akademijos kancleris. - O šiemet jau atsirado ir tikslinis finansavimas, kuris taip pat šiai specialybei labai reikalingas."

Į LSMU VA antrosios pakopos studijas - magistratūrą - įstojo 108 bakalaurai. 98 iš jų gavo valstybės finansavimą.

Akademijoje daugėja studentų iš Švedijos. Praėjusiais metais veterinarinės medicinos studijas pasirinko penkios merginos iš Švedijos, šiemet į pirmąjį kursą įstojo dar aštuoni jaunuoliai iš šios šalies. „Per vadinamuosius LSMU agentus informaciją apie Veterinarijos akademiją išplatinome įvairiose pasaulio šalyse, atsiliepė švedai. Džiaugiamės tuo, nes iš Švedijos atvyksta labai stiprūs jaunuoliai, jie smalsūs, reiklūs. Tai ir visam dėstytojų kolektyvui yra tam tikras iššūkis", - teigė prof. H. Žilinskas, pats dirbęs Švedijos Upsalos universitete.

Pasak jo, nors pačioje Švedijoje mokslas nemokamas, veterinarijos studijas užsienyje švedai renkasi todėl, kad pas juos į šią specialybę yra priimama tik 60 studentų. Be to, įstoti labai sunku, nes stoja labai aukštais balais mokyklas baigę jaunuoliai. Veterinarinės medicinos studijos LSMU VA užsieniečiams kainuoja 6 tūkst. eurų (20 700 Lt) metams. Tuo tarpu Prahos universitete - 8 tūkst. eurų (27 600 Lt), Budapešto - 12 tūkst. eurų (41 400 Lt).    

Kancleris džiaugiasi, kad netrukus bus baigta rekonstruoti VA infrastruktūra, atnaujintos katedros, laboratorijos. „Dar reikia maždaug pusmečio visiems darbams baigti ir tada jau atitiksime visus europinius standartus", - teigė akademijos kancleris H. Žilinskas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai