Vakarykščiai abiturientai renkasi žemiškas studijas
2013-07-31

Akademija (Kauno r.) Aleksandro Stulginskio universitetas, priešingai nei kitos šalies aukštosios mokyklos, šiemet sulaukė daugiau vakarykščių abiturientų prašymų. Šioje Alma Mater būsimieji studentai labiausiai pageidauja studijuoti miškininkystę, logistiką ir prekybą bei agronomiją.

ASU prorektorius Jonas Čaplikas džiaugiasi, kad būsimieji studentai vis realiau vertina Lietuvos ekonominę ir socialinę padėtį, objektyviau žvelgia į žemiškas studijas, žemės ūkį ir jo perspektyvas.

ASU prorektorius Jonas Čaplikas pastebi, kad kiekvienais metais didėja ir pageidaujančių, ir pakviestųjų studijuoti  agronomijos programą skaičius

Dojus agro 19 09 10

„Žemės ūkyje problema Nr. 1 – žmogiškieji ištekliai. Jaunimo kaime turime nedaug ir jo vis mažėja. Tad stojančiųjų noras studijuoti žemiškas studijas ne tik nuteikia optimistiškai, bet ir yra pragiedruliai kaime“, – sako ASU prorektorius.

Po pagrindinio priėmimo pirmojo etapo į ASU pakviesti 637 jaunuoliai (pernai tuo pačiu metu – 519). Taigi šiemet norą studijuoti ASU pareiškė 118 jaunuolių daugiau nei prieš metus. Į valstybės finansuojamas vietas pakvieti 123 jaunuoliai.Valstybės finansuojamų krepšelių skaičius padidėjo 65 proc. „Noriu priminti, kad esame atskirai, konkurso tvarka, gavę 32 tikslinio finansavimo vietas“, – pabrėžė . J. Čaplikas.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė miškininkystės (122 pakviestieji), antroje vietoje pagal populiarumą yra nauja, tačiau perspektyvi logistikos ir prekybos studijų programa (93), bei agronomijos studijos (90). Vien į šias specialybes bendras pageidavimų skaičius siekė 2,5 tūkst.

„Agrariniame sektoriuje logistikos ir prekybos studijų iki šiol neturėjome, o poreikį padiktavo gyvenimas ir darbdaviai, – apie naują studijų programą kalbėjo J. Čaplikas. – Ypač džiugina tai, kad kiekvienais metais didėja ir pageidaujančių, ir pakviestųjų skaičius į agronomijos programą. Šiemet ją studijuoti pakvietėme 90 jaunuolių“.

Liepos 23 dieną baigėsi beveik du mėnesius trukęs prašymų priimti studijuoti į universitetus ir kolegijas registravimas. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, bendras stojančiųjų skaičius, pernai siekęs 43 921, šiemet sumažėjo 3 tūkstančiais. Liepos 29 d. ASU pradėjo priiminėti dokumentus ir taip pat pastebi didesnį būsimųjų studentų aktyvumą nei praėjusiais metais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai