Sveikatos mokslų universitetas steigia vidurinę mokyklą
2013-04-18

Kaunas. Rugsėjo 1-ąją Kaune pradės veikti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinė mokykla. Ateityje čia galės mokytis ne tik Kauno, bet ir visos šalies vaikai. Ir nors mokykla nebus vien būsimųjų LSMU studentų kalvė, nemaža dalis mokinių planus sieja su veterinarijos mokslais.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vidurinės mokyklos direktorių Arūną Bučnį  (nuotr.) tai džiugina. „Stojant į veterinariją, konkursai didžiuliai. Tačiau rajonuose jau pradeda trūkti veterinarijos gydytojų arba dirbantys artėja prie pensinio amžiaus. Kur „nusėda“ diplomus įgiję absolventai? Jie tampa asistentais šuniukų ir kačiukų gydyklose didmiesčiuose. Jaunimas turėtų važiuoti į rajonus. Čia jie galėtų susikurti puikias darbo vietas“, - sako A. Bučnys.

Moksleiviai iš periferijos bus priimami  į mokyklą jau 2013-2014 mokslo metais, tik kol kas mokykla negalės pasirūpinti jų gyvenamąja vieta. Ateityje iš kitų šalies vietovių atvykę vaikai turės galimybę gyventi bendrabutyje.

Dojus agro 19 09 10

Mokykla įsikurs Vilijampolėje, šalia LSMU Veterinarijos akademijos, Seredžiaus g. 4, buvusios Vilijampolės mokyklos patalpose. Mokyklai atnaujinti ketinama skirti daug investicijų. Šiais metais planuojama suremontuori pirmąjį pastato aukštą, rekonstruoti valgyklą, pakeisti sporto salės grindis, įsigyti naujų baldų, įsteigti modernų informacinį centrą, įrengti kūrybines laboratorijas, įdiegti šiuolaikišką saugumo sistemą.

LMSU vidurinė mokykla - nevalstybinė mokykla. Moksleivių tėvai turės mokėti už vaikų mokslą: 5-10 klasių - 1 tūkst. Lt, o vienuoliktokų - 1,5 tūkst. Lt per metus. Lėšas numatyta skirti ugdomajai veiklai.

Mokykla bus orientuota į gabius, motyvuotus ir talentingusvaikus. Bus siekiama, kad vaikai gautų kokybišką ugdymo paslaugą. „Įstoti į LSMU nėra lengva. Tam reikia gerų pagrindų mokykloje. Mūsų kuriamoje ugdymo įstaigoje moksleiviams bus sudaryta galimybė puikiai pasirengti valstybiniams egzaminams - be korepetitorių pagalbos“, - tikina mokyklos direktorius.

Pasak A. Bučnio, jaučiamas didžiulis susidomėjimas mokykla. „Šiuo metu jau esame gavę per 300 anketų. Planuojama, kad ateityje mokykloje mokinių skaičius išaugs iki 500-600 mokinių. Tėvų negąsdina mokamas mokslas, tačiau jie pageidauja, kad jų vaikus mokytų talentingi, mylintys savo darbą pedagogai“, - teigia direktorius.

Penktokai, kurių planuojama priimti iki 100, laikys bendrųjų gebėjimų testą. Vyresnieji bus priimami atsižvelgiant į pažymių vidurkį, sudarant konkursinę eilę. „Priimsime gerai, labai gerai ir puikiai besimokančius vaikus. Ateityje konkursai bus į visas mokyklos klases“, - sako direktorius.

Naująją mokyklą jos vadovas vadina plyno lauko investicija. „Nesvarbu, kad yra pastatas. Svarbiausia, kas stovės šalia mokinio. Tikras mokytojas net sėdėdamas ant kelmo pasieks geriausią rezultatą. Jei mokytojas nėra tikras mokytojas, net ir geriausiose erdvėse jis tik pabers žinių mokiniams “, - įsitikinęs A. Bučnys.

Kaune šiuo metu veikia Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto gimnazijos, o LSMU turėjo tik bendradarbiavimo sutartis su keliomis Kauno gimnazijomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai