Prieš piktžoles - atvira liepsna
2013-10-03

Masačusetsas. Augalininkystės ūkiai kovai su piktžolėmis paprastai taiko tradicinius būdus: nuo ravėjimo rankomis iki herbicidų panaudojimo. JAV mokslininkai siūlo piktžoles naikinti atvira ugnimi, rašo „Science Daily".

Piktžolės spanguolių laukuose kelia daug rūpesčių. Jos konkuruoja su augalais dėl vietos, saulės ir maisto medžiagų, todėl sumažina uogų derlių ir augintojų pelną. Siekiant sumažinti cheminių medžiagų panaudojimą, ieškoma ekologiškų ir alternatyvių piktžolių kontrolės būdų.

JAV Masačiusetso universiteto mokslininkai atliko tyrimus, kurių metu augalai kenkėjai buvo veikiami aukšta temperatūra. Tyrėjų komanda išbandė tris mobilius propano dujų degiklius, iš kurių vienas veikė atvira liepsna, kiti du - kaip infraraudonųjų spindulių šaltiniai. Ši daugiamečių piktžolių naikinimo įranga išbandyta skirtingų veislių spanguolių pasėliuose.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Darbo pradžioje mokslininkai dvejojo, ar liepsna nepažeis spanguolių augalų. Tačiau tyrimo rezultatai atskleidė, kad įvairių veislių spanguolės į kaitrą reagavo panašiai, o žala priklausė nuo poveikio trukmės, bet ne nuo panaudotos priemonės.

„Vertinant laiko sąnaudas ir finansines išlaidas,  naikinti piktžoles atvira liepsna taip pat naudinga, kaip ir naudoti herbicidų aplikatorių. Be to, atsitiktinis terminis poveikis augalams yra mažesnis nei žala, kurią spanguolėms sukelia cheminės trąšos", - JAV agronomai įsitikinę, kad šią piktžolių naikinimo technologiją galima pritaikyti tiek įprastinėje gamyboje, tiek ekologinėje žemdirbystėje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai