Prancūzija vienose rankose sutelkė agronomijos, miškininkystės ir veterinarijos mokslus
2015-04-30

Paryžius. Skatindama aukštojo mokslo ir agronomijos, miškininkystės bei veterinarijos sąveiką, Prancūzijos Vyriausybė įkūrė nacionalinį Agronomijos, miškininkystės ir veterinarijos mokslų institutas (Institut Agronomique, Vétérinaire et Forestier de France – IAVFF), kuris apjungs svarbiausių šių sričių mokslo įstaigų pajėgas, skatins studijų ir mokslo tarptautiškumą.

AIVFF jungia 12 valstybinių aukštųjų mokyklų, kuriose atliekami agronomijos, miškininkystės ir veterinariniai tyrimai, taip pat Nacionalinį žemės ūkio mokslinių tyrimų institutą, Nacionalinį mokslo ir žemės ūkio technologijų ir aplinkos tyrimų institutą. Be to, daugelis kitų institucijų taip pat paskelbė, kad yra suinteresuotos prisijungti prie šios iniciatyvos.

Įkurtasis Prancūzijos agronomijos, miškininkystės ir veterinarijos mokslų institutas sudarys sąlygas jungtiniams nariams bendradarbiauti ir taip pagerinti mokymo ir mokslinių tyrimų strategijas, kurios bus įgyvendintos praktikoje, vykdant bendrus projektus, taip pat geriau koordinuoti savo politiką ir tarptautinę veiklą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kartu IAVFF koordinuos dėstytojų ir personalo techninių bei žemės ūkio srities edukacinių įgūdžių tobulinimą. Bus siekiama koordinuoti žemės ūkiui reikalingų inžinierių rengimą, atnaujinti veterinarijos programos mokymo planus ir būdus, kad būtų vykdoma daugiau klinikinės veterinarijos mokslinių tyrimų.

Švietimo, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministrė Nažat Valiu-Belkasem (Najat Vallaud-Belkacem) ir žemės ūkio ministras Stefanas Le Folis (Stéphane Le Foll) laikinuoju AIVFF administratoriumi paskyrė buvusį Prancūzijos nacionalinio Agrarinių mokslų, maisto ir aplinkos universiteto „AgroSup-Dijon" vadovą Klodą Bernarą (Claude Bernhard). „AgroSup-Dijon" yra vienas iš elitinių Prancūzijos valstybinių universitetų, rengiančių agronomijos ir žemės ūkio maisto sričių inžinierius.

Prancūzija 2014 m. priėmė naują žemės ūkio, maisto ir miškininkystės įstatymą. Prancūzijos Parlamentas ir žemės ūkio ministras patvirtino aukštojo techniškojo mokslo ir mokslinių tyrimų svarbą žemės ūkio sektoriui.

Kaip teigiama Prancūzijos žemės ūkio ministerijos pranešime, nacionalinio agronomijos, miškininkystės ir veterinarijos mokslų instituto įkūrimas yra didelis žingsnis plėtojant agronomijos, miškininkystės ir veterinarinį švietimą, mokslinius tyrimus, skatinant šių sričių studijų ir mokslo tarptautiškumą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai