Pesticidams - šiltnamio sąlygos
2014-12-10

Londonas. Stikliniuose ir polikarbonato šiltnamiuose auginamose augaluose mokslininkai aptiko daugiau ir įvairesnių pesticidų negu auginamuose lauke, rašo „Science Daily".

Lankasterio universiteto specialistai analizavo duomenis apie pesticidų kiekį įvairiuose maisto gamybos etapuose. Be to, įvairūs vaisiai ir daržovės buvo „poruojami", pavyzdžiui, po danga auginamos braškės buvo pagal įvairius rodiklius palygintos su uogomis, kurios paprastai auginamos atvirame grunte.

Paaiškėjo, kad augalai, auginami po apsaugine danga, turėjo gerokai daugiau pesticidų nuosėdų negu jų tokie patys augalai, augę lauke. Analizė taip pat atskleidė, kad dangos sudaro sąlygas ilgiau išlikti tiems pesticidams, kurie tiesioginėje saulės šviesoje suyra. Šiltnamių salotose pesticidų kiekis buvo padidėjęs labiau negu kopūstuose, auginamuose lauke.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Pirkėjai vis labiau domisi pesticidų kiekiu maiste, todėl augintojai taip pat stengiasi jį sumažinti iki minimalaus - net jeigu jis daug mažesnis už leistiną, - sako dr. Krisas Holsolas (Cris Halsall). - Tuo pačiu tobulėja technologijos, kuriomis galima vis tiksliau išmatuoti pesticidų lygio pokyčius."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai