Pernelyg švaraus ūkininkavimo pasekmė - padažnėję alerginiai susirgimai
2013-12-19

Varšuva/Londonas. ES žemės ūkio politikos reikalavimų įgyvendinimas daro neįtikėtiną neigiamą poveikį kaimo žmonių sveikatai. Tyrimai atskleidžia, kad propaguojamas „švaresnis" ūkininkavimas lemia padažnėjusias alergines reakcijas, rašo portalas upi.com.

Lenkijos Vroclavo medicinos universiteto ir Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai analizavo šienligės, astmos ir kitų alerginių susirgimų paplitimą Lenkijos kaimuose. Tyrimas apėmė laikotarpį nuo šalies įstojimo į Europos Sąjungą iki 2012 m.

„Mes nustatėme, kad Lenkijos narystę Europos Sąjungoje ir staigius ūkininkavimo pokyčius lydėjo didelis alerginių susirgimų bumas", - teigia britų profesorius Paulas Kalinanas (Paul Cullinan). Lenkijoje 2003 metais nuo alergijos kentėjo 7,3 proc. kaimo gyventojų ir 20 proc. miestiečių. 2012 m. alerginių susirgimų skaičius kaimo vietovėse išaugo iki 19,6 proc., šienligės atvejų padidėjo iki 7,7 proc.

Mokslininkai nustatė, kad po Lenkijos įstojimo į ES, ūkininkai vis mažiau kontaktuoja su žemės ūkio gyvuliais. 2003 metais sąlytį su galvijais turėjo 24 proc. ūkininkų, po 9 metų tokių žmonių beliko vos 4 proc. 2003 m. su kiaulėmis kontaktavo 33 proc. kaimo gyventojų, o 2012 m. - 14 proc.

Ir anksčiau atlikti tyrimai įrodo, kad gyvūnų draugija padeda žmonėms, ypač vaikams, išvengti alergijų. Šiuolaikinis modernus ūkininkavimas ir švaresnis gyvenimo būdas lemia padidėjusį gyventojų jautrumą šiems susirgimams.

„Tikėtina, kad panašūs pokyčiai vyksta ir kitose Europos šalyse. Matome, kad per pastaruosius dešimtmečius alergijos, astmos ir šienligės atvejų padaugėjo visame pasaulyje. Tai lemia kaimų nykimas ir „vakarietiškas" gyvenimo būdas", - sunerimę Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai