Naujuosius probiotikus patogiau sugirdyti su vandeniu
2013-05-24

Paryžius. Europos Komisija įregistravo dar vieną probiotinį priedą, skirtą paršeliams, penimoms kiaulėms ir naminiams paukščiams. Gamintojai teigia, kad naujojo probiotiko sudėtyje esančios pieno rūgštės bakterijos stabilizuoja žarnyno mikroflorą, todėl pagerėja pašarų suvartojimas ir maisto medžiagų virškinamumas. Naujos kartos probiotikus patogu įterpti į skystos konsistencijos pašarus ar geriamąjį vandenį.

Skysti pašarai turi daug privalumų, tačiau juose susidaro palankios sąlygos patogeniniams mikroorganizmams (E. coli, Clostridium) daugintis. Viename grame tokių pašarų gali būti iki 10 mln. įvairių bakterijų ir mielių, kurių fermentacijos produktai (alkoholis, acto rūgštis) pablogina skonines pašarų savybes, todėl gyvuliai nenoriai ėda. Dėl netinkamų pašarų sulėtėja paršelių augimas ir penėjimasis, neišvengiama įvairių virškinimo sutrikimų.

Pašarų mikrofloros sudėties kontrolė yra pagrindinis veiksnys, padedantis sumažinti penimų kiaulių mirtingumą. Moksliniais tyrimais išbandyta vandenyje tirpi probiotiko formulė sukurta siekiant palengvinti ir išplėsti saugų bei veiksmingą pašarinių priedų vartojimą ūkiuose. Įrodyta, kad naujojo probiotiko „Bactocell“ sudėtyje esančios bakterijos Pediococcus acidilactici MA18/5M virškinamajame trakte konkuruoja ir slopina nepageidaujamų mikroorganizmų (Salmonella, Clostridium) augimą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Naująjį probiotiką galima įterpti į geriamąjį vandenį, todėl įmanoma tiksliai dozuoti ir reaguoti į gyvulių fiziologinę būklę. Egipte atlikti tyrimai patvirtina, kad „Bactocell" stiprina vištų dedeklių natūralią organizmo apsaugą. Gamintojai teigia, kad probiotiką tikslinga naudoti paršeliams pereinamuoju laikotarpiu, kada paršavedės pieną pakeičia sauso pašaro racionas. Jauniems gyvūnams sunku kontroliuoti suėdamą koncentruotųjų pašarų kiekį, kuris gali būti labai mažas ir nereguliarus. Probiotikais praturtintas geriamas vanduo užtikrina, kad paršeliai gautų reikiama gerųjų bakterijų dozę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai