Nauja knyga apie žemės vertę
2014-02-21

Vilnius. Ketvirtadienį prasidėjusioje Vilniaus knygų mugėje leidykla „Eugrimas“ pristatė dar klijais kvepiančią Jono Pakutinsko knygą „Lietuvos žemės ekonominis vertinimas“.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Knygoje nagrinėjami žemės našumo vertinimo metodai, skalių sudarymas ir žemės naudojimo ekonominio efektyvumo vertinimas. Aptariamos informacinės sistemos bei jų kūrimo problemos. „Tačiau svarbiausia – nustatyti rodiklį, kuris teisingiausiai parodytų žemės vertę, t. y. iš žemės ploto vieneto gaunamą pelną. Knygoje pabandžiau tai padaryti“, – sako knygos autorius.

Žemės vertinimo darbus skirtingais laikotarpiais atliko labai įvairios įstaigos: Ekonomikos, Žemdirbystės, Žemėtvarkos projektavimo institutai, o vėliau – kitos įstaigos. Dabar juos perėmė „Registrų centras“, Valstybės žemės fondas, Agrocheminių tyrimų laboratorija ir kt.

„Bėda ta, kad šios įstaigos tarpusavyje mažai bendrauja. Lietuvos agrarinis ekonomikos institutas visai nusišalino nuo šių problemų sprendimo, o sudėtingas problemas pradėjo nagrinėti nedidelę patirtį turintys gamybininkai, – apgailestauja Mykolo Riomerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto docentas Raimundas Dužinskas.J. Pakutinsko knyga, mano nuomone, turi didelę mokslinę ir praktinę reikšmę.“

Knygą galima įsigyti ne tik Knygų mugėje, bet ir pas knygos autorių. Su J. Pakutinskugalima susisiekti tel. 8 605 24370.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai