Natūralios trąšos teigiamai veikia dirvožemio mikroflorą
2013-07-31

Berlynas. Dirvos mikroorganizmai dalyvauja daugelyje dirvožemyje vykstančių procesų, užtikrinančių maisto medžiagų apykaitą gamtoje. Norint padidinti pasėlių derlingumą, svarbu išlaikyti sveiką ir stabilią dirvos mikrobų ekosistemą, rašo „The Crop Site“.

Darmštato universiteto Žemės ūkio mokslinių tyrimų centre (Vokietija) dirvožemio studijos trunka jau 29 metus. Mokslininkai ištyrė ir įvertino įvairių tręšimo būdų įtaką dirvožemio mikroflorai, anglies, azoto kiekiui ir dirvos rūgštingumui. Pasėliai tręšti trimis skirtingomis priemonėmis: sintetinėmis trąšomis, galvijų mėšlu ir biodinaminėje žemdirbystėje naudojamomis trąšomis, kurias sudaro specialūs žolelių mišiniai ir mineralai.

Tyrimo metu vertinta ne dirvožemio mikroorganizmų įvairovė, o tręšimo įtaka mikrobų veiklai. Pavyzdžiui, ištirti 17 substratų, kuriuos mikrobai naudoja kaip anglies šaltinį, pokyčiai. Susidariusio anglies dvideginio kiekis yra mikroorganizmų katabolinės veiklos rodiklis, atspindintis specifinio substrato skaidymo intensyvumą.

Palyginti su mineralinių trąšu panaudojimu, tręšiant galvijų mėšlu, dirvožemio mikrofloros funkcinė įvairovė buvo didesnė. Pakankamas organinio anglies kiekis lėmė gausesnę ir įvairesnę mikroorganizmų populiaciją, kuri teigiamai veikė dirvos derlingumą. Tarp biodinaminių trąšų ir galvijų mėšlo statistiškai reikšmingų skirtumų nepastebėta. Didžiausi dirvos mikroorganizmų veiklos pokyčiai rasti palyginus biodinaminėmis ir sintetinėmis trąšomis tręštų pasėlių mėginius.

Mokslininkai teigia, kad ekologiškos žemdirbystės tręšimo būdai, naudojant gyvulių mėšlą, skatina dirvos mikroorganizmų sistemų įvairovę bei plėtrą. Palyginti su sintetinėmis medžiagomis, naudojant natūralias trąšas, gaunamas gausesnis derlius net ir prastomis auginimo sąlygomis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai